UW Parkside Summer XC Classic (5.1k)
Overall Finish List
July 27, 2013
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Total
Place Name City Bib No Age Gend Time Pace
1 Andrew Knapik Dundee IL 482 20 M 17:14.4 3:23/K
2 James Weissensel Sandwich IL 496 19 M 17:14.7 3:23/K
3 James Frederickson Racine WI 481 18 M 17:15.0 3:23/K
4 Aric Cartagena Racine WI 204 18 M 17:22.4 3:24/K
5 Will Arnold Racine WI 205 19 M 17:27.8 3:25/K
6 Tyler Fiebelkorn Salem WI 424 18 M 17:29.0 3:26/K
7 Grant MacKinnon Salem WI 493 18 M 17:35.8 3:27/K
8 Ryan Kaestner Racine WI 498 18 M 17:38.4 3:27/K
9 Nicholas Modlin Wheeling IL 499 14 M 17:39.3 3:28/K
10 Casey Sabinash Greenfield WI 465 17 M 17:42.6 3:28/K
11 Jake Clarke Racine WI 208 19 M 17:46.3 3:29/K
12 Adam Shurson Waukegan IL 213 18 M 17:54.0 3:31/K
13 Brent Heckel Racine WI 209 18 M 18:04.2 3:33/K
14 Nicholas Schueppler Sturtevant WI 486 17 M 18:07.7 3:33/K
15 Daniel Pearson Brookfield WI 202 17 M 18:29.1 3:37/K
16 Andy Sabinash Greenfield WI 466 17 M 18:30.2 3:38/K
17 Mitchell Maegaard Pleasant Prairie W 433 16 M 18:31.9 3:38/K
18 Luke Guillien Racine WI 443 16 M 18:32.2 3:38/K
19 Allison Anich Racine WI 414 18 F 18:38.0 3:39/K
20 Edwin Hernandez Wheeling IL 497 15 M 18:57.3 3:43/K
21 Corey White Champaign IL 402 17 M 19:00.8 3:44/K
22 Jesse Ball Franksville WI 415 15 M 19:07.7 3:45/K
23 Connor Gregorich-Trevor Madison WI 458 17 M 19:21.6 3:48/K
24 Brandon Fraleigh New Berlin WI 394 20 M 19:24.5 3:48/K
25 Dylan Kumbera Milwaukee WI 434 16 M 19:26.3 3:49/K
26 Zachary Nelson Racine WI 448 17 M 19:27.9 3:49/K
27 Westin Knigge Racine WI 463 16 M 19:28.6 3:49/K
28 Andrew Salo Wind Lake WI 410 18 M 19:29.6 3:49/K
29 Brittney Feivor Pleasant Prairie W 480 18 F 19:33.4 3:50/K
30 Jonah Arbet Burlington WI 455 16 M 19:35.1 3:50/K
31 Andrew Werve Kenosha WI 203 16 M 19:35.9 3:50/K
32 Ryne Walley Sturtevant WI 395 16 M 19:41.9 3:52/K
33 Andrew Dehahn Mount Pleasant WI 403 15 M 19:44.0 3:52/K
34 Patrick Kenney Pleasant Prairie W 492 16 M 19:45.4 3:52/K
35 Ryan Voitisek Pleasant Prairie W 494 15 M 19:58.5 3:55/K
36 Alex Villalobos Racine WI 483 15 M 20:13.4 3:58/K
37 David Reid Libertyville IL 442 50 M 20:18.2 3:59/K
38 William Wortley Kenosha WI 217 20 M 20:27.4 4:01/K
39 Alex Winter New Berlin WI 393 23 M 20:29.1 4:01/K
40 Carly Terp Two Rivers WI 473 17 F 20:43.0 4:04/K
41 Nick Salo Wind Lake WI 411 14 M 20:52.4 4:05/K
42 Steve Salo Wind Lake WI 409 37 M 20:56.4 4:06/K
43 Petar Djordjevic Racine WI 441 17 M 20:57.1 4:06/K
44 Quin Thomas Kenosha WI 457 18 M 20:57.8 4:06/K
45 Trina Terp Two Rivers WI 474 42 F 20:58.6 4:07/K
46 Alexa Vanderhoff Kalamazoo MI 470 15 F 21:29.0 4:13/K
47 Andy Kaestner Racine WI 500 48 M 21:32.8 4:13/K
48 Casey Gregorich-Trevor Madison WI 460 14 M 21:36.6 4:14/K
49 Amanda Johnson Racine WI 419 16 F 21:42.3 4:15/K
50 Anthony McNair Kenosha WI 477 17 M 21:44.4 4:16/K
51 Rebecca Lamp Powers Lake WI 456 16 F 21:47.5 4:16/K
52 David Vergel Arlington Heights 495 16 M 21:55.2 4:18/K
53 Jonas Bietz Madison WI 479 14 M 21:57.1 4:18/K
54 Evan Hoffins Pewaukee WI 444 15 M 22:00.2 4:19/K
55 Maria Sabourin Burlington WI 451 16 F 22:06.8 4:20/K
56 Marta Dzundza Wheeling IL 484 17 F 22:10.2 4:21/K
57 Edgar Aguilar Kensoha WI 406 29 M 22:13.4 4:21/K
58 Nathan Loeffler Twin Lakes WI 425 14 M 22:15.4 4:22/K
59 Brian Coolidge Sturtevant WI 469 28 M 22:31.0 4:25/K
60 Patrick Harder Libertyville IL 461 62 M 22:31.9 4:25/K
61 Jonathon Salo Wind Lake WI 412 13 M 22:37.6 4:26/K
62 Marcus Baldwin Racine WI 491 15 M 22:44.9 4:27/K
63 Ty Stetler Racine WI 427 14 M 22:50.8 4:29/K
64 Matt Koker Kenosha WI 404 38 M 23:19.8 4:34/K
65 Sean Heyrman New Berlin WI 489 22 M 23:25.9 4:35/K
66 Sarah Englund Cary IL 418 18 F 23:30.2 4:36/K
67 Stacy Hohn Clintonville WI 435 37 F 23:30.9 4:36/K
68 Stephanie Zuehls Salem WI 464 43 F 23:32.8 4:37/K
69 Garett Sillanpaa Kenosha WI 390 46 M 23:33.7 4:37/K
70 Melissa Rodriguez Wheeling IL 488 15 F 23:43.2 4:39/K
71 Amy Giese Kenosha WI 211 36 F 23:45.1 4:39/K
72 Emily Hoffins Pewaukee WI 445 13 F 23:47.4 4:40/K
73 Sandra Gregorich Madison WI 459 50 F 23:48.9 4:40/K
74 Mitchell Grasser 221 29 M 23:56.4 4:42/K
75 James Heiring Kenosha WI 207 57 M 23:58.8 4:42/K
76 Katherine Kudrna Mount Pleasant WI 447 16 F 24:05.4 4:43/K
77 Madison Hohn Clintonville WI 437 11 F 24:14.0 4:45/K
78 Daniel Hohn Clintonville WI 436 43 M 24:34.7 4:49/K
79 Aaron Heiring Kenosha WI 206 23 M 24:42.6 4:51/K
80 Gabrielle Martin Kenosha WI 401 15 F 24:59.9 4:54/K
81 Scott Patzen Union Grove WI 413 42 M 25:10.9 4:56/K
82 Eric Giese Kenosha WI 212 40 M 25:16.3 4:57/K
83 Thomas Jensen Racine WI 417 28 M 25:43.5 5:03/K
84 Maria Bedoya Wheeling IL 490 16 F 25:46.4 5:03/K
85 Daniel Miller IL 220 58 M 25:51.9 5:04/K
86 Jack Long Franksville WI 416 14 M 25:52.7 5:04/K
87 Amanda Sabourin Burlington WI 452 14 F 25:53.5 5:05/K
88 Danielle Gassie Kenosha WI 430 15 F 26:15.6 5:09/K
89 Amanda Van Swol Sturtevant WI 428 15 F 26:31.4 5:12/K
90 Carlos Guadarrama Kensoha WI 407 37 M 26:36.6 5:13/K
91 Chris Modin 218 13 M 26:44.8 5:15/K
92 Danny Moore Sturtevant WI 476 42 M 26:45.4 5:15/K
93 Robert Alexander South Milwaukee WI 219 55 M 27:18.9 5:21/K
94 Vincent Belmont Kenosha WI 471 24 M 27:31.3 5:24/K
95 Allison Laurent Kenosha WI 423 15 F 27:32.3 5:24/K
96 Katelyn Van Swol Sturtevant WI 429 17 F 27:59.9 5:29/K
97 Mollly Balch Kenosha WI 438 11 F 28:05.5 5:30/K
98 Ron Hunter Racine WI 201 60 M 28:06.3 5:31/K
99 Julissa Gomez Kensoha WI 405 28 F 28:18.3 5:33/K
100 James D. Ryan Kenosha WI 487 45 M 29:03.1 5:42/K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Time Pace
101 Randy Rakosnik Lindenhurst IL 431 45 M 29:17.6 5:45/K
102 Mary-Joseph Acosta Kenosha WI 468 10 F 29:22.7 5:45/K
103 Celine Stichert Pleasant Prairie W 475 16 F 29:27.2 5:46/K
104 Jack Oblein Kenosha WI 216 53 M 29:28.2 5:47/K
105 Madeleine Gloo 215 16 F 30:01.6 5:53/K
106 Tyler Graceffa Racine WI 422 15 M 30:33.6 5:59/K
107 Mike Graceffa Racine WI 421 47 M 31:05.8 6:06/K
108 Remy Ryan Kenosha WI 485 45 F 32:03.9 6:17/K
109 Linda Sabourin Burlington WI 450 50 F 32:15.0 6:19/K
110 Katherine Niedziela Bolingbrook IL 449 12 F 33:06.1 6:29/K
111 Jules Collat Carter Lake IA 214 15 M 33:24.0 6:33/K
112 Abby Giese Kenosha WI 210 11 F 33:27.2 6:34/K
113 Lori Rakosnik Lindenhurst IL 432 37 F 33:35.6 6:35/K
114 Deb Floyd Racine WI 420 51 F 36:27.8 7:09/K
115 Kim Stetler Racine WI 426 37 F 37:08.3 7:17/K
116 Clint Mileur Racine WI 440 55 M 37:49.9 7:25/K
117 Veronica Acosta Kenosha WI 467 40 F 38:12.7 7:29/K
118 Julie Balch Kenosha WI 439 46 F 38:16.7 7:30/K
119 Phillip Dehahn Mount Pleasant WI 446 51 M 54:56.0 10:46/K