Kenosha Tremper D1 Sectional - Boys

October 26, 2013


Results By Wisconsin Runner Timing Systems

Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    933  Jacob Hebior          Westosha Central                        16:05.3  3:13/K    2 
    2      2     53  Scott Seymour         Kenosha Bradford                        16:11.4  3:14/K    3 
    3      3    455  Austin Zajkowski      Oak Creek                               16:18.5  3:16/K    4 
    4      4     37  Zach Lee              Franklin                                16:29.5  3:18/K    3 
    5      5    939  Shane McNealy         Westosha Central                        16:39.0  3:20/K    3 
    6      6     91  Mitchell Maegaard     Kenosha Tremper                         16:55.5  3:23/K    3 
    7      7    451  Evan Siira            Oak Creek                               16:58.9  3:24/K    2 
    8      8    659  Myles Brown           Racine Park                             17:04.9  3:25/K    3 
    9      9    471  Nick Schueppler       Racine Case                             17:06.7  3:25/K    4 
   10     10     50  Michael Mleczko       Kenosha Bradford                        17:07.8  3:25/K    3 
   11     11     51  Dane Rasmussen        Kenosha Bradford                        17:09.7  3:26/K    3 
   12     12     54  Noah Trimark          Kenosha Bradford                        17:10.1  3:26/K    2 
   13     13     32  Max Fassbender        Franklin                                17:16.0  3:27/K    2 
   14     14     92  Jared Maraccini       Kenosha Tremper                         17:18.8  3:28/K    4 
   15     15    447  Collin Doome          Oak Creek                               17:19.0  3:28/K    2 
   16     16    467  Luke Guillien         Racine Case                             17:21.6  3:28/K    3 
   17     17     95  Ryan Vojtisek         Kenosha Tremper                         17:23.8  3:29/K    2 
   18     18     16  Nathaniel Sibley      Burlington                              17:24.4  3:29/K    3 
   19     19     31  Austen Eppen          Franklin                                17:24.9  3:29/K    3 
   20     20     67  Andrew Daghfal        Kenosha Indian Trail                    17:30.1  3:30/K    3 
   21     21     85  Liam Aikens           Kenosha Tremper                         17:34.6  3:31/K    4 
   22     22    454  Camron Varland        Oak Creek                               17:34.9  3:31/K    2 
   23     23     96  Andrew Werve          Kenosha Tremper                         17:35.8  3:31/K    3 
   24     24     34  Sam Harmeyer          Franklin                                17:36.3  3:31/K    3 
   25     25     48  Clayton Fellman       Kenosha Bradford                        17:38.4  3:32/K    4 
   26     26    486  Yahir Hernandez       Racine Horlick                          17:40.7  3:32/K    4 
   27     27     69  Jacob Labatore        Kenosha Indian Trail                    17:41.8  3:32/K    2 
   28     28     38  Cale Pliska           Franklin                                17:42.3  3:32/K    1 
   29     29    953  Chandler Burns        Wilmot Union                            17:49.6  3:34/K    4 
   30     30    660  Bryce Edwards         Racine Park                             17:53.0  3:35/K    4 
   31     31     30  Ben Alt               Franklin                                17:53.5  3:35/K    4 
   32     32     17  Noah Strohm           Burlington                              17:54.9  3:35/K    4 
   33     33    934  Matt Holloway         Westosha Central                        17:56.1  3:35/K    2 
   34     34    489  Mike Streckenbach     Racine Horlick                          17:56.6  3:35/K    2 
   35     35    665  Al Wilson             Racine Park                             17:57.1  3:35/K    3 
   36     36     64  AJ Brown              Kenosha Indian Trail                    17:57.5  3:35/K    3 
   37     37    500  Michael Berger        Racine Park                             17:59.3  3:36/K    4 
   38     38    466  Andrew DeHahn         Racine Case                             18:00.1  3:36/K    2 
   39     39     33  Joe Frisch            Franklin                                18:04.1  3:37/K    1 
   40     40     68  Justin Galusha        Kenosha Indian Trail                    18:04.8  3:37/K    4 
   41     41    473  Doug Woodard          Racine Case                             18:06.7  3:37/K    4 
   42     42    941  Michael Yule          Westosha Central                        18:08.6  3:38/K    3 
   43     43    938  Lucas Leydens         Westosha Central                        18:10.3  3:38/K    3 
   44     44    932  Jonah Arbet           Westosha Central                        18:10.7  3:38/K    3 
   45     45    449  Matt Gilles           Oak Creek                               18:11.4  3:38/K    1 
   46     46     90  Patrick Kenney        Kenosha Tremper                         18:13.0  3:39/K    3 
   47     47    465  Jesse Ball            Racine Case                             18:15.1  3:39/K    1 
   48     48    483  Josh Crowe            Racine Horlick                          18:17.6  3:39/K    2 
   49     49     71  Holden Schultz        Kenosha Indian Trail                    18:20.2  3:40/K    2 
   50     50    485  Zach Eichhorn         Racine Horlick                          18:24.1  3:41/K    2 
   51     51    472  Alex Villalobos       Racine Case                             18:25.2  3:41/K    2 
   52     52    488  Nathan Perez          Racine Horlick                          18:26.4  3:41/K    1 
   53     53    666  Philip Wilson         Racine Park                             18:27.7  3:41/K    2 
   54     54    499  Sam Adamek            Racine Park                             18:30.4  3:42/K    3 
   55     55    957  Matt O'Connell        Wilmot Union                            18:31.8  3:42/K    2 
   56     56    686  Bret Wolter           Union Grove                             18:34.7  3:43/K    3 
   57     57     73  Justine Tolosa        Kenosha Indian Trail                    18:40.6  3:44/K    3 
   58     58     93  Tommy Shannon         Kenosha Tremper                         18:42.5  3:44/K    3 
   59     59    940  Donnie Ware           Westosha Central                        18:46.3  3:45/K    3 
   60     60     13  Benjamin Lois         Burlington                              18:46.7  3:45/K    3 
   61     61    954  Karter Crowe          Wilmot Union                            18:47.1  3:45/K    3 
   62     62     11  Kiel Kivisto          Burlington                              18:50.3  3:46/K    2 
   63     63    446  Nate Cramer           Oak Creek                               18:54.8  3:47/K    1 
   64     64    453  Justin Sporleder      Oak Creek                               18:57.3  3:47/K    4 
   65     65    468  Westin Knigge         Racine Case                             19:00.6  3:48/K    3 
   66     66    678  Luke Johnson          Union Grove                             19:10.1  3:50/K    4 
   67     67     15  Conor Schultz         Burlington                              19:10.8  3:50/K    4 
   68     68    484  Petar Djordjevic      Racine Horlick                          19:13.7  3:51/K    4 
   69     69     65  Jason Buzzell         Kenosha Indian Trail                    19:17.4  3:51/K    3 
   70     70    487  Zach Nelson           Racine Horlick                          19:21.9  3:52/K    4 
   71     71    958  Ryan Ott              Wilmot Union                            19:24.6  3:53/K    1 
   72     72    955  Brad Eidson           Wilmot Union                            19:27.3  3:53/K    1 
   73     73    683  Ben Rossman           Union Grove                             19:31.3  3:54/K    3 
   74     74    682  Brandon Paulick       Union Grove                             19:32.6  3:54/K    2 
   75     75     12  Joe Kusik             Burlington                              19:39.2  3:56/K    2 
   76     76     52  Sam Rasmussen         Kenosha Bradford                        19:42.7  3:56/K    1 
   77     77    681  Jordan McBryde        Union Grove                             19:52.8  3:58/K    3 
   78     78     19  Ethan Wills           Burlington                              19:57.8  3:59/K    1 
   79     79    679  Ryan Krause           Union Grove                             20:20.9  4:04/K    1 
   80     80    956  Nathan Loeffler       Wilmot Union                            20:26.0  4:05/K    1 
   81     81    959  Ben Rovik             Wilmot Union                            21:06.4  4:13/K    2 
   82     82    677  Jacob Genal           Union Grove                             21:17.9  4:15/K    1