Horlick Rebel Invitational - Varsity Boys

September 06, 2014


Results By Wisconsin Runner Timing Systems

Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    868  Filip Pajak           Prairie Ridge (IL)                      16:01.2  3:12/K    10
    2      2   1085  Dustin Macuiba        Warren Township (IL)                    16:07.5  3:13/K    11
    3      3     79  Logan Kitchen         Beaver Dam                              16:25.0  3:17/K    12
    4      4   1414  Scott Helstad         Sun Prairie                             16:40.1  3:20/K    11
    5      5    232  Mitchell Maegaard     Kenosha Tremper                         16:40.9  3:20/K    12
    6      6    760  Malcolm Grba          Northside College Prep (IL)             16:41.8  3:20/K    12
    7      7     87  Sam Uhrich            Beaver Dam                              16:42.9  3:20/K    11
    8      8   1088  Jakob Martinez        Warren Township (IL)                    16:43.2  3:21/K    12
    9      9   1333  Matt Stoll            West Bend West                          16:43.9  3:21/K    11
   10     10   1077  William Kellerhals    Warren Township (IL)                    16:47.5  3:21/K    12
   11     11    165  Drew Dueck            Hartford Union                          16:48.5  3:22/K    12
   12     12    262  Brian Griffith        Lake Zurich (IL)                        16:49.1  3:22/K    10
   13     13   1308  Jordan Gehrke         West Bend West                          16:54.4  3:23/K    11
   14     14    904  Guillien Luke         Racine Case                             16:56.4  3:23/K    12
   15     15    858  Scott Hearne          Prairie Ridge (IL)                      16:59.2  3:24/K    12
   16     16   1434  Noah O'Neill          Sun Prairie                             17:01.2  3:24/K    10
   17     17    778  Danny Rosen           Northside College Prep (IL)             17:06.2  3:25/K    11
   18     18   1059  Jaime Delgado         Warren Township (IL)                    17:06.8  3:25/K    11
   19     19    860  Mitch Kazin           Prairie Ridge (IL)                      17:07.6  3:25/K    12
   20     20    821  Nick Robinson         Notre Dame Academy                      17:09.8  3:26/K    11
   21     21    954  Myles Brown           Racine Park                             17:11.1  3:26/K    12
   22     22   1410  Hunter Dercks         Sun Prairie                             17:12.1  3:26/K    10
   23     23    747  Adrian Black          Northside College Prep (IL)             17:14.6  3:27/K    12
   24     24   1222  Ivan Juarez           Waukegan (IL)                           17:16.0  3:27/K    12
   25     25   1218  Jimmy Chagoya         Waukegan (IL)                           17:18.7  3:28/K    12
   26     26   1219  Joseph Chagoya        Waukegan (IL)                           17:21.7  3:28/K    12
   27     27   1444  Luke Waldbillig       Sun Prairie                             17:22.1  3:28/K    12
   28     28    526  Alex Zoellick         Libertyville (IL)                       17:22.7  3:28/K    12
   29     29    241  Ryan Vojtisek         Kenosha Tremper                         17:23.3  3:29/K    11
   30     30    291  Mark Spatz            Lake Zurich (IL)                        17:24.0  3:29/K    12
   31     31    867  Mike Ostrow           Prairie Ridge (IL)                      17:24.9  3:29/K    10
   32     32     82  Gino Montoya          Beaver Dam                              17:25.4  3:29/K    10
   33     33   1440  Nathan Smith          Sun Prairie                             17:26.0  3:29/K    10
   34     34     51  Daniel Ressler        Antioch Community (IL)                  17:26.9  3:29/K    12
   35     35   1315  Max Hardy             West Bend West                          17:28.1  3:30/K    11
   36     36    894  DeHahn Andrew         Racine Case                             17:28.4  3:30/K    11
   37     37    498  Nicholas Seneczko     Libertyville (IL)                       17:33.1  3:31/K    12
   38     38     83  Isaiah Rabata         Beaver Dam                              17:33.9  3:31/K    11
   39     39    819  Sam Moss              Notre Dame Academy                      17:35.1  3:31/K    11
   40     40    813  Brian Hansford        Notre Dame Academy                      17:35.4  3:31/K    11
   41     41    901  Ball Jesse            Racine Case                             17:35.6  3:31/K    11
   42     42    263  Kyle Griffith         Lake Zurich (IL)                        17:35.9  3:31/K    10
   43     43    230  Patrick Kenney        Kenosha Tremper                         17:38.4  3:32/K    12
   44     44    542  Ryan Carter           Marquette                               17:39.7  3:32/K    12
   45     45   1047  Nathan Campbell       Warren Township (IL)                    17:40.4  3:32/K    12
   46     46    286  Justin Shim           Lake Zurich (IL)                        17:42.2  3:32/K    12
   47     47    808  Nathan Ciriacks       Notre Dame Academy                      17:42.5  3:32/K    11
   48     48    934  Vinny Galis           Racine Horlick                          17:48.4  3:34/K    11
   49     49    824  Nate Zeller           Notre Dame Academy                      17:49.8  3:34/K    11
   50     50    255  Jack Gelinas          Lake Zurich (IL)                        17:51.0  3:34/K    10
   51     51   1188  Trent Rudebeck        Waterford                               17:52.0  3:34/K    12
   52     52    489  Stephen Richardson    Libertyville (IL)                       17:52.9  3:34/K    10
   53     53     36  Zach Besson           Antioch Community (IL)                  17:54.1  3:35/K    12
   54     54   1223  Julian Lazcon         Waukegan (IL)                           17:54.7  3:35/K    10
   55     55   1321  Tyler Kozlowski       West Bend West                          17:55.9  3:35/K    11
   56     56   1164  Alex Fischer          Waterford                               17:56.4  3:35/K    12
   57     57    805  Beau Bellmore         Notre Dame Academy                      17:56.8  3:35/K    11
   58     58   1316  Kenny Holbrook        West Bend West                          17:57.2  3:35/K    12
   59     59    460  Will Johnson          Libertyville (IL)                       17:58.5  3:36/K    11
   60     60   1192  Harry Soeder          Waterford                               17:59.3  3:36/K    12
   61     61   1305  Thomas Eichner        West Bend West                          17:59.7  3:36/K    11
   62     62    322  Jacob Hubbard         Lakes Community (IL)                    18:01.5  3:36/K    11
   63     63   1104  Brady Roegner         Warren Township (IL)                    18:04.6  3:37/K    11
   64     64    531  Hank Bauer            Marquette                               18:06.6  3:37/K    12
   65     65    913  Knigge Westin         Racine Case                             18:07.1  3:37/K    12
   66     66    224  Martin Haugstad       Kenosha Tremper                         18:07.3  3:37/K    10
   67     67    875  Brett Stevens         Prairie Ridge (IL)                      18:08.5  3:38/K    12
   68     68    187  Nolan Wallenkamp      Hartford Union                          18:10.0  3:38/K    12
   69     69    964  Philip Wilson         Racine Park                             18:10.2  3:38/K    11
   70     70    631  Caeleb Rauh           Marquette                               18:11.3  3:38/K    11
   71     71    777  Alex Ortiz            Northside College Prep (IL)             18:12.6  3:38/K    10
   72     72    820  Nick Rakers           Notre Dame Academy                      18:13.0  3:39/K    12
   73     73    941  Nathan Perez          Racine Horlick                          18:16.8  3:39/K    10
   74     74    944  Mike Streckenbach     Racine Horlick                          18:17.2  3:39/K    11
   75     75     86  Nate Uhrich           Beaver Dam                              18:18.8  3:40/K    12
   76     76    854  Tyler Figgins         Prairie Ridge (IL)                      18:19.0  3:40/K    11
   77     77   1185  Luke Piccione         Waterford                               18:19.5  3:40/K    11
   78     78   1152  Eric Albrecht         Waterford                               18:21.1  3:40/K    11
   79     79    774  Brian McManus         Northside College Prep (IL)             18:21.3  3:40/K    10
   80     80    611  James McKenna         Marquette                               18:21.6  3:40/K    10
   81     81    963  Al Wilson             Racine Park                             18:22.0  3:40/K    12
   82     82    409  Gabe Alesna           Libertyville (IL)                       18:22.2  3:40/K    11
   83     83    330  Daniel Miller         Lakes Community (IL)                    18:22.7  3:40/K    12
   84  (> 7)    809  Jack Colleran         Notre Dame Academy                      18:24.8  3:41/K    10
   85     84   1420  Tyler King            Sun Prairie                             18:25.4  3:41/K    10
   86     85    275  Ryan Obsuszt          Lake Zurich (IL)                        18:25.6  3:41/K    12
   87     86    237  Tyler Ralph           Kenosha Tremper                         18:25.9  3:41/K    11
   88     87    756  Kyle Friedler         Northside College Prep (IL)             18:31.9  3:42/K    10
   89     88   1425  Alex Krause           Sun Prairie                             18:33.4  3:43/K    12
   90     89    877  David Tulke           Prairie Ridge (IL)                      18:34.1  3:43/K    10
   91     90    582  William Guns          Marquette                               18:34.5  3:43/K    12
   92     91    773  Max McCoy             Northside College Prep (IL)             18:34.9  3:43/K    12
   93  (> 7)   1429  Lucas Meixner         Sun Prairie                             18:38.9  3:44/K    12
   94     92    574  Matt Gottsacker       Marquette                               18:40.4  3:44/K    12
   95     93     40  Tommy Castino         Antioch Community (IL)                  18:41.7  3:44/K    12
   96     94    242  Andrew Werve          Kenosha Tremper                         18:41.9  3:44/K    12
   97     95    932  Josh Crowe            Racine Horlick                          18:42.9  3:44/K    11
   98     96   1035  Bret Wolter           Union Grove                             18:43.4  3:45/K    12
   99     97    499  Robert Seneczko       Libertyville (IL)                       18:47.1  3:45/K    12
  100     98   1177  AJ Larson             Waterford                               18:49.3  3:46/K    10

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    994  Patrick McLinden      Reagan                                  18:49.6  3:46/K    12
  102     99    331  Kellen Moczynski      Lakes Community (IL)                    18:52.9  3:46/K    11
  103    100   1320  Garrison Kozlowski    West Bend West                          18:53.8  3:47/K    10
  104    101    270  Brian McNair          Lake Zurich (IL)                        18:59.3  3:48/K    10
  105    102   1106  Julian Ruiz           Warren Township (IL)                    19:01.1  3:48/K    10
  106    103    610  Cal McCaffrey         Marquette                               19:01.3  3:48/K    10
  107    104    893  Villalobos Alex       Racine Case                             19:02.1  3:48/K    11
  108  (> 7)    745  Porter Abbey          Northside College Prep (IL)             19:03.9  3:49/K    12
  109    105   1232  Kyle Wynn             Waukegan (IL)                           19:04.4  3:49/K    11
  110    106   1351  Karter Crowe          Wilmot Union                            19:04.8  3:49/K    12
  111    107    186  Matthew Sutrick       Hartford Union                          19:05.1  3:49/K    11
  112  (> 7)   1322  Jarett Krause         West Bend West                          19:07.8  3:49/K    11
  113    108     30  Bogdan Anghel         Antioch Community (IL)                  19:08.8  3:50/K    12
  114  (> 7)    848  Chris Berg            Prairie Ridge (IL)                      19:09.2  3:50/K    12
  115    109     84  Nathan Simon          Beaver Dam                              19:10.6  3:50/K    11
  116    110    238  Tommy Shannon         Kenosha Tremper                         19:10.8  3:50/K    12
  117    111     46  Tyler Glassman        Antioch Community (IL)                  19:12.2  3:50/K    11
  118  (< 5)    999  Ryan Ramsdell         Reagan                                  19:16.2  3:51/K    12
  119    112    107  Arandu Huerta         Elkhorn                                 19:18.0  3:52/K    10
  120    113    957  Charlie Long          Racine Park                             19:18.5  3:52/K    12
  121    114    167  Jacob Ehmke           Hartford Union                          19:20.5  3:52/K    12
  122    115    911  Stetler TY            Racine Case                             19:21.2  3:52/K    10
  123    116    931  Tommy Appleton        Racine Horlick                          19:22.9  3:52/K    11
  124    117    335  Jake Scheuring        Lakes Community (IL)                    19:23.9  3:53/K    11
  125    118   1181  Malcom Marino         Waterford                               19:24.9  3:53/K    12
  126    119    439  Andrew Fink           Libertyville (IL)                       19:25.9  3:53/K    11
  127    120    324  Robert Kuhlmann       Lakes Community (IL)                    19:26.9  3:53/K    11
  128    121    945  Anthony Voss          Racine Horlick                          19:27.3  3:53/K    12
  129    122     53  Pat Schoenfelder      Antioch Community (IL)                  19:28.4  3:54/K    10
  130  (< 5)    991  Andrew Johnson        Reagan                                  19:28.6  3:54/K    11
  131    123    180  Kevin Pulvermacher    Hartford Union                          19:30.9  3:54/K    11
  132    124    959  Juan Ortega           Racine Park                             19:31.2  3:54/K    11
  133  (> 7)    617  Jack Nichols          Marquette                               19:35.3  3:55/K    10
  134    125    903  Cervantes Juan        Racine Case                             19:39.5  3:56/K    11
  135    126   1355  Ryan Ott              Wilmot Union                            19:47.3  3:57/K    10
  136    127     52  Andre Rivera          Antioch Community (IL)                  19:52.9  3:58/K    12
  137    128    319  Alex DiGiammarino     Lakes Community (IL)                    19:53.4  3:59/K    12
  138    129    176  Daniel Nicoson        Hartford Union                          20:00.9  4:00/K    11
  139  (> 7)   1065  Frank Carl Fleming IIIWarren Township (IL)                    20:14.0  4:03/K    11
  140  (> 7)     38  Nathan Borries        Antioch Community (IL)                  20:14.2  4:03/K    11
  141    130    108  Connor LaFavor        Elkhorn                                 20:18.6  4:04/K    11
  142    131   1227  George Sanchez        Waukegan (IL)                           20:18.9  4:04/K    12
  143  (> 7)   1191  Lucas Singer          Waterford                               20:19.3  4:04/K    12
  144    132     88  Avery Yaroch          Beaver Dam                              20:20.4  4:04/K    11
  145    133   1228  Victor Solano         Waukegan (IL)                           20:22.0  4:04/K    12
  146    134   1019  Brendon Farmer        Union Grove                             20:24.2  4:05/K    10
  147  (> 7)     85  Jacob Smith           Beaver Dam                              20:24.4  4:05/K    10
  148    135   1030  Ben Rossman           Union Grove                             20:27.1  4:05/K    12
  149    136   1354  Brock Muzzy           Wilmot Union                            20:29.2  4:06/K    9 
  150    137    114  Jacob Truesdale       Elkhorn                                 20:32.6  4:06/K    11
  151    138   1028  Brandon Paulick       Union Grove                             20:35.9  4:07/K    11
  152    139    164  Dillon Dubey          Hartford Union                          20:39.3  4:08/K    11
  153    140   1353  Nathan Loeffler       Wilmot Union                            20:44.1  4:09/K    10
  154    141   1350  Matt Cieslak          Wilmot Union                            20:49.3  4:10/K    10
  155  (> 7)    168  Tyler Fassbender      Hartford Union                          20:51.0  4:10/K    12
  156    142   1031  Mitchell Rybarik      Union Grove                             20:55.1  4:11/K    11
  157  (< 5)   1004  Jaydon Wargin         Reagan                                  21:00.2  4:12/K    12
  158    143    337  Adrian Siligan        Lakes Community (IL)                    21:09.8  4:14/K    10
  159    144   1352  Brad Eidson           Wilmot Union                            21:12.3  4:14/K    10
  160    145    960  Alex Schoettler       Racine Park                             21:12.6  4:14/K    11
  161    146    103  Tim Crum              Elkhorn                                 21:20.8  4:16/K    12
  162  (> 7)    340  Collin Welch          Lakes Community (IL)                    21:28.6  4:18/K    11
  163    147    953  Sam Adamek            Racine Park                             21:43.5  4:21/K    12
  164    148   1025  Ryan Krause           Union Grove                             22:14.0  4:27/K    10
  165    149   1020  Jacob Genal           Union Grove                             22:32.3  4:30/K    10
  166    150    110  Jake Nethery          Elkhorn                                 23:10.8  4:38/K    11
  167    151   1356  Colten Pearson        Wilmot Union                            23:48.1  4:46/K    9 
  168  (> 7)   1018  David Boerger         Union Grove                             25:23.5  5:05/K    10