Prairie Invitational - Boys
October 01, 2015
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Overall Finish List - Boys
JV
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 663 Bridger Banco The Prairie School 19:44.3 6:21/M 12
2 2 691 Kaleb Beck Union Grove 19:53.4 6:24/M 9
3 3 561 Samuel .Zinkgraf D.A.S.H. 20:00.4 6:26/M 11
4 4 692 David Boerger Union Grove 20:08.4 6:28/M 11
5 5 558 Joe Maurer D.A.S.H. 20:09.8 6:29/M 10
6 (< 5) 612 Josh Klement Martin Luther 20:36.2 6:37/M 9
7 6 554 John Klaves D.A.S.H. 20:39.3 6:38/M 9
8 7 557 John LaBonte D.A.S.H. 20:40.7 6:39/M 10
9 8 675 Ian Olsen The Prairie School 20:44.4 6:40/M 12
10 9 634 Andres Mora St. Anthony 20:48.1 6:41/M 10
11 10 636 Jorge Moreno St. Anthony 20:57.5 6:44/M 10
12 11 556 Timothy Kowalinski D.A.S.H. 21:00.7 6:45/M 10
13 12 548 Lucas Ebel D.A.S.H. 21:01.3 6:45/M 11
14 (< 5) 616 Josh Sievert Martin Luther 21:02.8 6:46/M 12
15 13 672 Peter Lamberton The Prairie School 21:32.6 6:55/M 10
16 14 628 Christian Day St. Anthony 21:36.3 6:57/M 10
17 15 645 Ari Rosado St. Anthony 22:01.9 7:05/M 10
18 16 631 Joel Garcia St. Anthony 22:07.8 7:07/M 11
19 17 707 Zach Wasielewski Union Grove 22:16.4 7:10/M 10
20 18 693 Ian Donovan Union Grove 22:20.4 7:11/M 10
21 19 694 Logan Erickson Union Grove 22:23.0 7:12/M 12
22 20 665 Matthew Drake The Prairie School 22:28.2 7:13/M 9
23 21 630 Diego Garcia St. Anthony 22:41.9 7:18/M 9
24 22 664 Austin Benton The Prairie School 22:50.9 7:21/M 9
25 23 674 Michael Null The Prairie School 22:56.0 7:22/M 10
26 24 545 Joshua Anumolu D.A.S.H. 23:04.4 7:25/M 9
27 (> 7) 552 Ben Hughes D.A.S.H. 23:23.9 7:31/M 9
28 25 699 Brett Knutson Union Grove 23:32.7 7:34/M 12
29 (< 5) 533 Drew Godsell Brookfield Academy 23:39.5 7:36/M 10
30 (> 7) 549 Will Farrell D.A.S.H. 23:43.5 7:38/M 9
31 26 632 Alejandro Guerrero St. Anthony 24:06.6 7:45/M 9
32 27 708 Jakob Wendorf Union Grove 24:10.9 7:46/M 11
33 (> 7) 635 Raul Morales St. Anthony 24:11.8 7:47/M 9
34 (< 5) 731 Ali Amin Salam School 24:34.8 7:54/M 10
35 (> 7) 559 Joshua Schaber D.A.S.H. 24:39.0 7:56/M 9
36 (< 5) 613 Josh Novotny Martin Luther 24:43.8 7:57/M 10
37 (> 7) 629 Isaiah Dussault St. Anthony 24:46.2 7:58/M 9
38 (> 7) 640 Ruben Reyes St. Anthony 24:49.5 7:59/M 10
39 (> 7) 550 Ben Fenelon D.A.S.H. 24:58.1 8:02/M 9
40 (> 7) 709 Jacob Wienke Union Grove 25:31.8 8:12/M 10
41 (> 7) 646 Juan Sandoval St. Anthony 25:45.3 8:17/M 12
42 (> 7) 701 Noah Lorey Union Grove 26:04.1 8:23/M 12
43 (> 7) 637 Carlos Rangel St. Anthony 27:08.9 8:43/M 11
44 (< 5) 732 Yusuf Bello Salam School 27:16.3 8:46/M 9
45 28 662 Rishi Avula The Prairie School 27:27.2 8:50/M 9
46 (> 7) 698 Jamie Johnson Union Grove 29:02.6 9:20/M 11
47 (> 7) 643 Jonathan Rodriguez St. Anthony 29:07.9 9:22/M 10
48 (< 5) 741 Lemietric Burns Messmer 30:16.9 9:44/M 9
49 (< 5) 744 Robert Knight Messmer 31:01.3 9:58/M 10
50 (< 5) 609 Nathan Gottschalk Martin Luther 32:22.5 10:24/M 10