2007 WCCCA All State

GIRLS
1ST TEAM
Ashley Buetler Sr New Glarus/Monticello
Claire Rindo Sr Berlin
Kelly Bogard Sr Kimberly
Kate Lydy Sr Germantown
Rachel Kaminski Sr Bay Port
Morgan Sickels So Catholic Memorial
Maggie Bollig Jr Middleton
Emma Spoon Sr Verona Area
Kiah Ehrke Jr Stoughton
Gabby Levac So Arrowhead
Annie Talajkowski Jr Whitefish Bay
Hannah Trasser Fr Brookfield Central
Breanna Tinney Jr Osceola
Megan Palmer So Whitefish Bay
Emily Bachhuber Fr Shorewood
Kelsey Bernet So New Glarus/Monticello
Kayla Wagner Jr Baldwin-Woodville
2ND TEAM
Samantha Bluske Jr Pardeeville
Jessica Dietz Sr Arrowhead
Ashley Schoenoff Jr Baraboo
Elise Sigg Jr Pecatonica
Katie Cumming Sr Hudson
Denay Hering So Lake Mills
Mackenzie Weber So Oshkosh Lourdes
Morgan Place Sr Ellsworth
Kriston Siemianowski Sr Bangor
Joanna Zurko Sr Muskego
Ashley Brown Jr River Falls
Kassie Vaness So Portage
Becca Selner Jr Ashwaubenon
Taylor Conway Fr Brookfield East
Stacey Swatek Fr Wisconsin Dells
Megan Erspamer Sr Chetek
Kenzie Vicker Fr Whitefish Bay
Megan Beers Sr Oregon
Kaitie Antonneau So Racine Horlick
HONORABLE MENTION
Ann Tank Sr Dodgeville/Mineral Point
Emily Schumacher Sr Arrowhead
MacKenzie Erdmann So Germantown
Rachel Schroeder So Kettle Moraine
Katie McCormack Sr Brookfield Central
Allyson McCorison So Bay Port
Jenna Archer Jr Middleton
Sammy Woller So New Berlin Eisenhower
Hannah Utzman Jr New Richmond
BOYS
1ST TEAM
Eliot Krause 12 Appleton North
Derek Storkel 11 Tomah
Andy Buchanan 12 Madison La Follette
Andrew Perkins 12 Watertown
Joe Stilin 12 Milwaukee King
Michael Brice 11 Kaukauna
John Prusynski 12 Madison La Follette
Kaiser Behnke 11 Neenah
Bill Jones 12 Marquette University
Sean Kutz 12 Grantsburg
Keith Schueller 12 Germantown
Andrew Christiansen 12 Neenah
Paul Hetke 12 Chetek
Peter Walsh 12 Webster
Kevin McCollow 10 Shorewood
Danny Buechel 12 Fond du Lac
2ND TEAM
Jack Hackett 12 Port Washington
Brandon Little 11 Ashland
Brett Kelly 11 Madison West
Evan Ross 11 Port Washington
Daniel Uphoff 12 New London
John Pliska 10 Stevens Point
Spencer Agnew 11 Fort Atkinson
Jake Lincicum 11 Albany
Billy Schlottke 12 Mukwonago
Adam Zais 12 Hudson
Mark Allen 11 Port Washington
Marcus Aumann 12 Loyal/Greenwood
Sam Albrecht 12 Racine Horlick
Tony Phillips 12 Sun Prairie
Zachary Wilhelmy 12 Aquinas
Cassidy Bigsby 12 Pewaukee
Nate Stymiest 12 Oconto Falls
Hayden Lamb 12 Madison La Follette
HONORABLE MENTION
Kendrick Johnson 12 Menomonie
Andrew Erickson 12 Shorewood
Chris Culhane 12 Shawano Community
Chris Schuenke 12 Reedsburg Area
Alex Brill 11 Madison La Follette
John Roberts 12 Hudson
Joe Dixon 12 Milwaukee King
Bobby Glotfelty 11 La Crosse Logan
David Feather 12 South Milwaukee