WIAA 2013 All-State Cross Country Teams

WCCCA All-State Girls Team - 2013 WCCCA All-State Boys Team - 2013
1st Team     1st Team    
Elizabeth Flatley Sr Brookfield Central 14:12 Olin Hacker Jr Madison West 15:47
Jessica Parker Sr Neenah 14:21 Ryan Nameth Jr Verona Area 15:52
Delaney Sinnen Sr Random Lake 14:23 Taylor Floydmews Sr Wauwatosa West 15:56
Camille Davre Fr Whitefish Bay 14:23 Tyson Miehe Sr Darlington 15:58
Morgan Florsheim So Shorewood 14:30 Ethan Moehn Sr Monroe 15:59
Jennifer Parker Sr Neenah 14:35 Trent Powell Sr River Falls 15:59
Katie Hietpas So Sun Prairie 14:35 Alec Miller Sr West Bend West 16:05
Aubrey Roberts So Eau Claire Memorial 14:39 Charlie Stahl Sr Shorewood 16:08
Natalie Schudrowitz Sr Wauwatosa East 14:42 Tanner Daines Sr Appleton North 16:08
Lianna Mack Sr Sauk Prairie 14:44 Will Simons Jr Arrowhead 16:10
Brenna Calder Sr Beaver Dam 14:45 Tim Cote Sr Eau Claire Memorial 16:11
Amy Davis Jr Edgewood 14:48 Daniel Laluzeme Jr Green Bay Preble 16:11
Kinsey Harmon Sr Berlin 14:49 Darin Lau Sr Eau Claire Immanuel Lutheran 16:12
Marlie Houston So Oconomowoc 14:49 Eric Brown II Jr Wisconsin Lutheran 16:12
Kennidi Knoblock Jr Wausau East 14:50 Jake Hirsbrunner Jr Monroe 16:12
Natalie Burant Sr Arrowhead 14:51 Scott Seymour Jr Kenosha Bradford 16:13
2nd Team 2nd Team
Samantha Valentine So Middleton 14:55 Luke Versweyveld Sr K. Christian Life/Faith Christian 16:15
Rachel Werking So Brookfield East 14:56 Nick Zander Sr McDonell Central 16:15
Lisa Baeten Sr Luxemburg-Casco 14:57 Brett Harms Sr Whitewater 16:15
Hannah Owens Jr Dodgeville/Mineral Point 14:58 Ben Eidenschink Jr Nekoosa/Port Edwards 16:15
Kristy Terp Jr Two Rivers 14:58 Aric Miller Sr West Bend West 16:15
Audrey Janik Fr Wisconsin Lutheran 14:59 Dakota Kauffman So Boscobel 16:16
Hannah Lohrenz Fr Hortonville 15:00 Evan Hatton Jr Stevens Point 16:17
Carly Terp Sr Two Rivers 15:01 Mitch Kwapick Sr Muskego 16:19
Jackie Dubnicka Sr Arrowhead 15:01 Tannor Wagner Fr Ashwaubenon 16:20
Melissa Capra Jr Westosha Central 15:01 Derek Cruz Jr Stevens Point 16:21
Siena Casanova Jr Madison Memorial 15:02 Kyler Lueck Jr Wisconsin Lutheran 16:22
Hannah Lyons So Whitefish Bay 15:03 Patrick Treacy Jr Eau Claire Memorial 16:22
Hollie Poehler So Oak Creek 15:03 J.P. Nelson Sr Eau Claire Memorial 16:23
Allie Fons Sr Franklin 15:04 Keegan McCluskey Jr Janesville Parker 16:23
Taylor Miller Sr Mauston 15:06 Jack Kadidlo Sr Hudson 16:24
Rachel Wians Jr Middleton 15:06 Jack O'Neil So Cedarburg 16:26
Nicholas Rink So Kimberly 16:26
Honorable Mention    
Lauren Peters Jr Freedom 15:07 Honorable Mention
Mya Zajakowski Fr Stevens Point 15:07 Alex Martinez Jr Badger 16:27
Annie Frisbie Jr River Falls 15:08 Austin Zajkowski Sr Oak Creek 16:27
Nora Keller Jr Lourdes Academy 15:09 Sam Sheibley Sr Stevens Point 16:27
Micaela Gayner Fr Shorewood 15:10 Grant Pulver Sr McDonell Central 16:28
Lucy Kwiatkowski So Brookfield Central 15:12 Kevin Ryan Sr Kenosha St. Joseph 16:28
Annie Hughes Fr Arrowhead 15:12 Sam Kuhlmann Jr Shorewood 16:28
Leah Johnson Sr Pardeeville 15:13 Andrew Lindstrom Sr Madison West 16:28
Kailyn Jessel Jr Pulaski 15:13 Eagon Norman Jr Port Washingtom 16:29
Joshua Janusiak Jr South Milwaukee 16:29