Wisconsin Cross Country Coaches Association All State

WCCCA All-State Girls Team - 2016 WCCCA All-State Boys Team - 2016
1st Team     1st Team    
Meghan Scott Jr Divine Savior-Holy Angels 18:11 Finn Gessner Sr Madison LaFollette 15:23
Dana Feyen So Gale-Ettrick-Trempeleau 18:22 Drew Bosley So Homestead 15:39
Camille Davre Sr Whitefish Bay 18:25 Brian Jacques Sr Oconomowoc 15:42
Kate Jochims So Muskego 18:31 Sam Pinkowski Sr La Crosse Central 15:43
Laura Beghin Fr Wisconsin Dells 18:35 Luke Bailey Sr Xavier 15:45
Peyton Sippy Jr Janesville Craig 18:45 Gus Newcomb Sr Middleton 15:45
Leah Neustedter Jr Brookfield Central 18:47 Tannor Wagner Sr Ashwaubenon 15:46
Annika Linzmeier Jr Pulaski 18:48 Clark Otte Sr Sheboygan Falls 15:57
Audrey Janik Sr Wisconsin Lutheran 18:54 David Vannucchi So Luther 16:00
Annie Higgins Fr Xavier 18:55 Luke Guttormson Jr West Bend West 16:03
Reagan Hoopes So Waunakee 18:57 Jordan Janusiak Jr South Milwaukee 16:05
Grace Dargiewicz Jr Waukesha South 18:58 Wesley Schiek Jr Valley Christian 16:06
Kara Pyatskowski Sr Clintonville 19:01 Dustin Hatfield Sr River Valley 16:06
Autumn Dushack Fr Sun Prairie 19:02 Rowen Ellenberg So Kimberly 16:06
Libby Whelan Sr Divine Savior Holy Angels 19:03 Cole Sandvold Sr Arrowhead 16:06
Sage Wagner So Ashwaubenon 19:05 Corey Thornton Sr Milwaukee King 16:07
2nd Team 2nd Team
Brooke Jaworski So Wausau West 19:09 Josh Freitag Jr Madison La Follette 16:08
Hannah Lohrenz Sr Hortonville 19:11 Noah Zamzow-Schmidt Sr Madison West 16:10
Ella Rondeau Fr East Troy 19:12 Trevor Wenzel Jr Valders 16:11
Savannah Huben Jr Bay Port 19:12 Justin Hodges Sr Sun Prairie 16:13
Noelle Maire Sr Belleville 19:13 Thomas Miller Sr Homestead 16:14
Jacie Legois Sr Luxemburg-Casco 19:15 Miguel Mathias Jr Nekoosa/Port Edwards 16:15
Rachel Ball Fr Hudson 19:15 Jack Rader Jr Middleton 16:15
Hannah Ray Fr Sun Prairie 19:15 Nathan Broullire Sr Xavier 16:17
Vivian Hacker Jr Madison West 19:16 Michael Juarez Sr Waukesha North 16:17
Erin Sorg Jr Delavan-Darien 19:17 David Widenski Sr Arrowhead 16:18
Hannah Roeske Sr Eau Claire Memorial 19:17 Derek Franz Sr Stevens Point 16:18
Rachel Jeffers Sr Hamilton 19:17 Jack Colleran Sr Notre Dame de la Baie 16:20
Maddie Hyland Fr Stevens Point 19:20 Isaac Benz Sr Kimberly 16:20
Sara Brekke Sr La Crosse Central 19:21 Travis Reiter Sr Freedom 16:21
Megan Olshanski Sr Arrowhead 19:21 Ricky Perez So Stevens Point 16:21
Lauren Vosters So Freedom 19:22 Noah Tagliapietra Sr Fond du Lac 16:22
Kylee Wunschel So Menomonee Falls 19:22 Chris Sobczak Sr South Milwaukee 16:22
Katie Faris Jr Chippewa Falls 19:22
Trista Pringle Sr Sun Prairie 19:22
Honorable Mention     Honorable Mention
Sami Stieve So Germantown 19:23 Mason Durst Sr Arrowhead 16:23
Maggie Keiper Fr Whitefish Bay 19:24 Jaden Salinas Sr West Bend West 16:24
Zoe Goodmanson So Pewaukee 19:26 Max Ball Jr Hudson 16:25
Lydia Murphy So Lancaster 19:27 Sheel Patel Sr Westosha Central 16:26
Katie Rose Blachowicz Jr Sun Prairie 19:27 Dan Iselin Sr Platteville 16:27
Brittany Helm Fr Muskego 19:28 Sean Topel Sr Madison West 16:27
Jaci Hinz Jr Freedom 19:29 Trey Ulrich Jr Medford 16:29
Mason Kalander Jr Holmen 19:29 Jonathan Mederson Jr Neenah 16:30
Krista Baumgartner So Neenah 19:29