River City 4th Fest 5K
Overall Finish List
July 04, 2008
Results By Wisconsin Runner Timing Systems (www.wisconsinrunner.com)
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Scott Mueller Milwaukee WI 180 22 ***** M 20-24 15:36.18 5:01/M
2 Michael Bubolz Reedsville WI 206 23 ***** M 20-24 15:58.63 5:08/M
3 Tylor Lewis Waterford WI 39 19 ***** M 15-19 16:32.70 5:19/M
4 Matthew Delagrange Kenosha WI 141 29 ***** M 25-29 16:36.65 5:20/M
5 Cornelius Hill Waterford WI 356 30 ***** M 30-34 16:39.28 5:21/M
6 Sam Albrecht Racine WI 23 18 1 M 15-19 16:44.57 5:23/M
7 Hamilton Beal Kenosha WI 114 25 1 M 25-29 16:50.18 5:25/M
8 Nick Gabrysiak Waterford WI 200 26 2 M 25-29 16:50.81 5:25/M
9 Steve Horn Kenosha Wi 11 19 2 M 15-19 17:02.49 5:29/M
10 Brandon Schultz Racine WI 73 22 1 M 20-24 17:04.11 5:29/M
11 Adam Meier Pleasant Prairie W 194 30 1 M 30-34 17:05.73 5:30/M
12 Ben Schmitt Burlington WI 248 18 3 M 15-19 17:06.71 5:30/M
13 Zach Adams Lake Geneva WI 177 17 4 M 15-19 17:17.47 5:33/M
14 Johnny Binzak Racine WI 16 16 5 M 15-19 17:20.59 5:34/M
15 Brad Cudewicz Racine WI 209 18 6 M 15-19 17:23.27 5:35/M
16 George Brandes Racine WI 192 22 2 M 20-24 17:25.43 5:36/M
17 Matt Nie Burlington WI 118 32 2 M 30-34 17:28.17 5:37/M
18 Ross Adams Lake Geneva WI 176 46 ***** M 45-49 17:31.35 5:38/M
19 David Edwards Waterford WI 19 20 3 M 20-24 17:35.02 5:39/M
20 Chaz Heckman Sussex WI 243 42 1 M 40-44 17:37.10 5:40/M
21 Cody Haberkorn Oak Lawn IL 101 14 1 M 1-14 17:37.62 5:40/M
22 John Haberkorn Oak Lawn IL 97 48 1 M 45-49 17:43.94 5:42/M
23 Mike Evans East Troy WI 68 38 1 M 35-39 17:48.37 5:43/M
24 Dave Bornhuetter Kenosha WI 199 46 2 M 45-49 17:52.41 5:45/M
25 David Bloxham Waterford WI 74 16 7 M 15-19 17:57.65 5:46/M
26 Ben Peterson Racine WI 205 17 8 M 15-19 18:05.46 5:49/M
27 Jerome Missiaen Muskego WI 168 36 2 M 35-39 18:08.70 5:50/M
28 Joel Haberkorn Oak Lawn IL 99 16 9 M 15-19 18:17.45 5:53/M
29 Justin Miller Racine WI 71 33 3 M 30-34 18:19.85 5:53/M
30 Nate Schreiber Dousman WI 226 32 4 M 30-34 18:21.14 5:54/M
31 Nicky Mikaelian Racine WI 212 15 10 M 15-19 18:26.55 5:56/M
32 Abbie Zaspel Burlington WI 222 19 ***** F 15-19 18:31.77 5:57/M
33 Chris Ponteri Wind Lake WI 173 41 2 M 40-44 18:32.07 5:58/M
34 Daryl Kruse Racine WI 287 43 3 M 40-44 18:32.90 5:58/M
35 John Jenk Hales Corners WI 178 60 1 M 60-64 18:34.90 5:58/M
36 Jacob Erschen Pewaukee WI 142 16 11 M 15-19 18:45.84 6:02/M
37 Justin Mao Racine WI 214 16 12 M 15-19 18:48.09 6:03/M
38 Ted Miller Franklin WI 235 46 3 M 45-49 18:52.08 6:04/M
39 Jim Schmidt Waukesha WI 258 42 4 M 40-44 18:58.62 6:06/M
40 Eric Ohlfs Milwaukee WI 254 28 3 M 25-29 19:04.78 6:08/M
41 Scott Rowntree Waterford WI 268 20 4 M 20-24 19:05.01 6:08/M
42 Jacob Stanzer Mukwonago WI 266 17 13 M 15-19 19:05.22 6:08/M
43 Alexis Mikaelian Racine WI 213 17 ***** F 15-19 19:09.38 6:09/M
44 Kevin Durand Pewaukee WI 196 15 14 M 15-19 19:10.91 6:10/M
45 David Mueller Milwaukee WI 179 48 4 M 45-49 19:12.88 6:10/M
46 Ryan Haberkorn Oak Lawn IL 100 16 15 M 15-19 19:16.40 6:12/M
47 Kevin Weslaski Racine WI 60 44 5 M 40-44 19:18.54 6:12/M
48 Jeff A. DeMatthew Racine WI 263 53 1 M 50-54 19:19.87 6:13/M
49 Jim Flees Portage WI 65 51 2 M 50-54 19:20.54 6:13/M
50 Marko M. Gerovac Franklin WI 112 27 4 M 25-29 19:22.26 6:14/M
51 Clinton Heyer Waterford WI 184 17 16 M 15-19 19:25.41 6:15/M
52 Jim Heiring Kenosha WI 41 52 3 M 50-54 19:28.38 6:16/M
53 Pat Crawford Waterford WI 290 17 17 M 15-19 19:32.04 6:17/M
54 Dustin Parker Waterford WI 363 17 18 M 15-19 19:44.02 6:21/M
55 James McFadden Waterford WI 162 56 1 M 55-59 19:56.79 6:25/M
56 Jason Kenesie Kenosha WI 218 31 5 M 30-34 20:03.40 6:27/M
57 Jordan Nelson Pleasant Prairie W 298 18 19 M 15-19 20:06.83 6:28/M
58 Greg A. Sievers Helenville WI 37 57 2 M 55-59 20:09.91 6:29/M
59 Michael Bornhuetter Kenosha WI 146 15 20 M 15-19 20:12.58 6:30/M
60 Lee M. Gunderson Burlington WI 51 28 5 M 25-29 20:15.49 6:31/M
61 Brigid Knudsen East Troy WI 148 38 ***** F 35-39 20:16.72 6:31/M
62 Eric C. Parker Waterford WI 362 47 5 M 45-49 20:18.00 6:32/M
63 Gary Oberfoell Pewaukee WI 188 38 3 M 35-39 20:18.49 6:32/M
64 Matt Sheeley Waterford WI 297 15 21 M 15-19 20:19.21 6:32/M
65 Jeffrey Kin Kenosha WI 261 41 6 M 40-44 20:24.02 6:34/M
66 Dan Edwards Waterford WI 20 17 22 M 15-19 20:25.46 6:34/M
67 Katie Kelly Burlington WI 278 18 ***** F 15-19 20:25.75 6:34/M
68 Matt Hansen Wind Lake WI 124 15 23 M 15-19 20:31.15 6:36/M
69 Bruce Lemke Wind Lake WI 94 38 4 M 35-39 20:34.71 6:37/M
70 Mike Rizzo Kenosha WI 136 14 2 M 1-14 20:35.22 6:37/M
71 Scott Krems Muskego WI 262 36 5 M 35-39 20:37.31 6:38/M
72 Bill Czaja Waterford WI 49 46 6 M 45-49 20:38.68 6:38/M
73 Aaron Heiring Kenosha WI 43 18 24 M 15-19 20:39.82 6:38/M
74 Anthony Kuchera Racine WI 203 21 5 M 20-24 20:43.68 6:40/M
75 Mike Kurth Pewaukee WI 187 41 7 M 40-44 20:44.41 6:40/M
76 Michele Kitson Pewaukee WI 186 38 ***** F 35-39 20:45.89 6:40/M
77 Lowell Mutchelknaus Brookfield WI 125 65 1 M 65-69 20:49.55 6:42/M
78 Paul Schmitt Burlington WI 249 15 25 M 15-19 20:52.56 6:43/M
79 Spencer Kruse Racine WI 288 13 3 M 1-14 20:58.91 6:45/M
80 Katherine Missiaen Muskego WI 167 34 1 F 30-34 21:00.75 6:45/M
81 Kyle Moore Manhattan KS 250 24 6 M 20-24 21:11.69 6:49/M
82 Ryan Brandow Waterford WI 159 23 7 M 20-24 21:20.12 6:52/M
83 Ken Essman Burlington WI 271 50 4 M 50-54 21:20.57 6:52/M
84 Sue Dawes Waterford WI 72 40 ***** F 40-44 21:23.69 6:53/M
85 Calesse Cardosi Zionsville IN 122 17 1 F 15-19 21:24.16 6:53/M
86 Luke Haberkorn Oak Lawn IL 103 12 4 M 1-14 21:25.89 6:53/M
87 Jim Kenesie Kenosha WI 217 31 6 M 30-34 21:27.30 6:54/M
88 Doug Norrick Wind Lake WI 3 34 7 M 30-34 21:28.25 6:54/M
89 Kristin Coligan Waterford WI 280 33 2 F 30-34 21:28.98 6:54/M
90 Sarah Mueller Milwaukee WI 181 21 1 F 20-24 21:29.27 6:54/M
91 Joshua Katcha East Troy WI 286 25 6 M 25-29 21:29.97 6:54/M
92 Kim Petak Muskego WI 34 51 1 F 50-54 21:35.78 6:56/M
93 Peter Joy Waterford WI 259 53 5 M 50-54 21:49.68 7:01/M
94 Tim Reeves Salem WI 252 39 6 M 35-39 21:53.71 7:02/M
95 Nick Spittlemeister Burlington WI 283 25 7 M 25-29 21:54.61 7:03/M
96 Abbie Reeves Salem WI 251 13 1 F 1-14 21:57.51 7:03/M
97 Harold Beal Kenosha WI 53 53 6 M 50-54 22:07.25 7:07/M
98 Casey Lopez Wauwatosa WI 105 31 8 M 30-34 22:12.10 7:08/M
99 John Mattioli Pleasant Prairie W 354 54 7 M 50-54 22:12.84 7:08/M
100 Shaun Weber Burlington WI 165 13 5 M 1-14 22:15.33 7:09/M
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
101 Frank Korb Burlington WI 70 36 7 M 35-39 22:21.97 7:11/M
102 Kyle Haberkorn Oak Lawn IL 102 12 6 M 1-14 22:23.45 7:12/M
103 Lauren Haberkorn Oak Lawn IL 98 18 2 F 15-19 22:23.72 7:12/M
104 Jonathan Saure Franksville WI 300 20 8 M 20-24 22:24.70 7:12/M
105 Donald Bossow Waterford WI 145 51 8 M 50-54 22:27.54 7:13/M
106 Dan Erschen Pewaukee WI 144 47 7 M 45-49 22:28.26 7:13/M
107 Kurt Schuster Pewaukee WI 80 52 9 M 50-54 22:28.73 7:13/M
108 David Durand Pewaukee WI 195 39 8 M 35-39 22:40.80 7:17/M
109 Antonio McDaniel Milwaukee WI 355 29 8 M 25-29 22:42.77 7:18/M
110 James Weslaski Racine WI 63 13 7 M 1-14 22:45.31 7:19/M
111 Julie Dahlstrom Burlington WI 239 42 1 F 40-44 22:46.20 7:19/M
112 Gary Brauckhaff Burlington WI 25 42 8 M 40-44 22:47.12 7:20/M
113 Paul Bielinski Franklin WI 230 43 9 M 40-44 22:48.13 7:20/M
114 Carl Wendel Greenfield WI 113 59 3 M 55-59 22:50.12 7:21/M
115 Alyssa Behnke Waterford WI 257 16 3 F 15-19 22:50.81 7:21/M
116 Tim Thompson Waterford WI 204 40 10 M 40-44 22:51.49 7:21/M
117 Barb Jewell Burlington WI 163 54 2 F 50-54 22:53.69 7:21/M
118 Patrick Rogan Burlington WI 223 40 11 M 40-44 22:54.52 7:22/M
119 Matthew Stephan Wind Lake WI 367 20 9 M 20-24 22:57.18 7:23/M
120 Jim Stoller Twin Lakes WI 87 40 12 M 40-44 23:00.14 7:24/M
121 Lisa Wiesner Racine WI 48 27 1 F 25-29 23:01.60 7:24/M
122 Emma Berndt Burlington WI 183 16 4 F 15-19 23:02.93 7:24/M
123 Johnathan Peterson Union Grove WI 370 20 10 M 20-24 23:03.60 7:25/M
124 Hannah Timm Franklin WI 253 13 2 F 1-14 23:04.10 7:25/M
125 Ann Knabe Waterford WI 365 40 2 F 40-44 23:11.67 7:27/M
126 Luke Rubach Lake Geneva WI 161 25 9 M 25-29 23:21.41 7:30/M
127 Eric Elser Mukwonago WI 225 28 10 M 25-29 23:24.13 7:31/M
128 Bruce Lammers Mukwonago WI 79 48 8 M 45-49 23:26.33 7:32/M
129 Joe Miller Racine WI 93 36 9 M 35-39 23:27.09 7:32/M
130 Jonathan Northup Waterford WI 299 19 26 M 15-19 23:32.15 7:34/M
131 Paige Weslaski Racine WI 62 16 5 F 15-19 23:34.63 7:35/M
132 Trent Vukodinovich Burlington WI 92 15 27 M 15-19 23:34.95 7:35/M
133 Tom Schiessl Waukesha WI 32 44 13 M 40-44 23:35.35 7:35/M
134 Rick Burdick Greendale WI 137 63 2 M 60-64 23:37.37 7:36/M
135 Kasey Zaspel Burlington WI 220 16 6 F 15-19 23:38.31 7:36/M
136 Kyle Lofgren Waterford WI 281 25 11 M 25-29 23:43.00 7:38/M
137 Mary Gorski Milwaukee WI 197 45 1 F 45-49 23:46.47 7:39/M
138 Ken Lenz Franklin WI 147 56 4 M 55-59 23:49.89 7:39/M
139 Lindsey Ludtke Racine WI 21 29 2 F 25-29 23:50.41 7:40/M
140 Bob Umhoefer Franklin WI 66 53 10 M 50-54 23:52.68 7:40/M
141 Alan J. Scripsky Kenosha WI 245 51 11 M 50-54 23:53.06 7:41/M
142 Paula Hatch Racine WI 140 39 1 F 35-39 23:53.73 7:41/M
143 Ross Gunderson Burlington WI 269 11 8 M 1-14 24:02.29 7:44/M
144 Kody Brand Waterford WI 47 14 9 M 1-14 24:04.01 7:44/M
145 Richard Brandes Racine WI 193 57 5 M 55-59 24:06.70 7:45/M
146 Matthew Jutrzanka Waterford WI 368 20 11 M 20-24 24:07.51 7:45/M
147 Douglas Noe Racine WI 241 16 28 M 15-19 24:09.15 7:46/M
148 Matt Ferlindes Union Grove WI 109 15 29 M 15-19 24:12.10 7:47/M
149 Amy Guth Burlington WI 44 23 2 F 20-24 24:12.47 7:47/M
150 Dennis Collins Kenosha WI 126 43 14 M 40-44 24:13.48 7:47/M
151 James Hollis Aurora IL 115 44 15 M 40-44 24:14.35 7:48/M
152 Brian Havican Racine WI 228 36 10 M 35-39 24:14.64 7:48/M
153 Maddie Crawford Waterford WI 289 14 3 F 1-14 24:16.86 7:48/M
154 Laurie Brand Waterford WI 45 40 3 F 40-44 24:26.23 7:51/M
155 Julie Petak Muskego WI 33 13 4 F 1-14 24:29.75 7:52/M
156 Hailey Henck Pewaukee WI 273 14 5 F 1-14 24:30.78 7:53/M
157 Julia Barnes Brookfield WI 274 14 6 F 1-14 24:31.88 7:53/M
158 Sam Erschen Pewaukee WI 143 20 3 F 20-24 24:32.46 7:53/M
159 John Biser Waterford WI 247 55 6 M 55-59 24:34.48 7:54/M
160 Dave Spittlemeister Pleasant Prairie W 295 50 12 M 50-54 24:42.48 7:57/M
161 Patrick Moureau Milwaukee WI 216 53 13 M 50-54 24:46.53 7:58/M
162 Craig Kaczmarek Menomonee Falls WI 238 37 11 M 35-39 24:54.53 8:00/M
163 Angela Kienast Waterford WI 24 31 3 F 30-34 24:55.85 8:01/M
164 Richard Noe Racine WI 240 48 9 M 45-49 24:57.51 8:01/M
165 Sheree Clauer East Troy WI 296 33 4 F 30-34 24:58.80 8:02/M
166 John Rodee Shorewood WI 55 65 2 M 65-69 25:02.83 8:03/M
167 Sally Hartman Brookfield WI 275 44 4 F 40-44 25:05.49 8:04/M
168 Liza Dable Waukesha WI 8 37 2 F 35-39 25:11.88 8:06/M
169 Scott Kappelman Wind Lake WI 244 49 10 M 45-49 25:17.42 8:08/M
170 Nathan Ludtke Racine WI 22 28 12 M 25-29 25:22.80 8:09/M
171 Sue Sharkey Waukesha WI 86 58 1 F 55-59 25:25.23 8:10/M
172 Claire Weslaski Racine WI 61 42 5 F 40-44 25:31.68 8:12/M
173 Pat Karl Mukwonago WI 267 56 2 F 55-59 25:33.16 8:13/M
174 Tanya Quilling Burlington WI 133 35 3 F 35-39 25:33.75 8:13/M
175 Jessica Lehmann Racine WI 231 28 3 F 25-29 25:38.44 8:15/M
176 Paul LaBreche Sr Green Bay WI 89 62 3 M 60-64 25:43.41 8:16/M
177 Dan Kirschnik Waukesha WI 373 39 12 M 35-39 25:47.33 8:17/M
178 Mark Gustafson Franklin WI 156 34 9 M 30-34 25:53.30 8:19/M
179 Ellen Beschta Milwaukee WI 111 24 4 F 20-24 25:55.62 8:20/M
180 Jean Kelly Burlington WI 277 50 3 F 50-54 25:59.22 8:21/M
181 Logan Sievers Helenville WI 190 11 10 M 1-14 25:59.70 8:21/M
182 Danielle Menowski Racine WI 282 20 5 F 20-24 26:08.52 8:24/M
183 Elizabeth Umhoefer Franklin WI 67 20 6 F 20-24 26:14.12 8:26/M
184 Nick Schroeder Milwaukee WI 28 57 7 M 55-59 26:14.72 8:26/M
185 Greg Miller Waterford WI 96 51 14 M 50-54 26:16.05 8:27/M
186 Andrew Cardosi Zionsville IN 123 15 30 M 15-19 26:19.72 8:28/M
187 Ann-Marie Naber Burlington WI 371 32 5 F 30-34 26:22.54 8:29/M
188 Maggie Beal Kenosha WI 54 14 7 F 1-14 26:23.17 8:29/M
189 Jason Rydzik Waterford WI 81 34 10 M 30-34 26:24.20 8:29/M
190 Cindy Behrens Waukesha WI 85 55 3 F 55-59 26:26.30 8:30/M
191 Carrie Nickel Waterford WI 255 49 2 F 45-49 26:26.97 8:30/M
192 Will Jackson Wauwatosa WI 198 53 15 M 50-54 26:29.67 8:31/M
193 Bob Allen Union Grove WI 182 36 13 M 35-39 26:38.15 8:34/M
194 Joe Gallo Waterford WI 359 14 11 M 1-14 26:38.45 8:34/M
195 Brian Jutrzanka Waterford WI 369 17 31 M 15-19 26:39.36 8:34/M
196 Jody Slak Jackson WI 169 45 11 M 45-49 26:40.22 8:34/M
197 Julie Schroeder Menomonee Falls WI 12 52 4 F 50-54 26:43.57 8:35/M
198 Samantha Kemp Waterford WI 30 15 7 F 15-19 26:44.00 8:36/M
199 Eric Sorenson Waterford WI 366 20 12 M 20-24 26:48.74 8:37/M
200 Mike Burkoth Kenosha WI 270 52 16 M 50-54 26:49.11 8:37/M
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
201 Dennis Wantland Menomonee Falls WI 13 61 4 M 60-64 26:49.32 8:37/M
202 Leonard Rubach Elkhorn WI 76 47 12 M 45-49 26:49.54 8:37/M
203 Melissa Lindemann Madison WI 233 27 4 F 25-29 26:51.66 8:38/M
204 John Stachera Waukesha WI 84 61 5 M 60-64 26:53.09 8:39/M
205 Steve Matter Racine WI 1 47 13 M 45-49 26:54.40 8:39/M
206 Tarri Stanzer Mukwonago WI 265 45 3 F 45-49 26:54.95 8:39/M
207 Mark Quilling Burlington WI 191 38 14 M 35-39 26:57.57 8:40/M
208 Sam Heiring Kenosha WI 42 16 32 M 15-19 27:08.51 8:43/M
209 Bobbie Wagner Lyons WI 210 68 1 F 65-69 27:18.74 8:47/M
210 Anna Jannene Burlington WI 357 24 7 F 20-24 27:26.34 8:49/M
211 Jim Nickel Waterford WI 256 51 17 M 50-54 27:28.92 8:50/M
212 Ali Bahr Somers WI 174 35 4 F 35-39 27:31.15 8:51/M
213 Terri Jackley Burlington WI 57 43 6 F 40-44 27:32.55 8:51/M
214 Andrea Elser Mukwonago WI 224 28 5 F 25-29 27:34.25 8:52/M
215 Gene Johansen South Milwaukee WI 27 70 1 M 70-99 27:38.67 8:53/M
216 Michelle Lammers Mukwonago WI 78 44 7 F 40-44 27:40.92 8:54/M
217 Carl Granetzke Racine WI 69 69 3 M 65-69 27:48.87 8:56/M
218 Mark Weber Burlington WI 164 47 14 M 45-49 27:50.69 8:57/M
219 Gary Ladousa Pleasant Prairie W 18 64 6 M 60-64 27:53.17 8:58/M
220 Kim Allen Union Grove WI 15 35 5 F 35-39 28:03.19 9:01/M
221 Sung Ye Jacobs Greenfield WI 110 44 8 F 40-44 28:10.15 9:03/M
222 John L. Binzak Sr. Racine WI 17 53 18 M 50-54 28:13.22 9:04/M
223 Rachel Crockford Mukwonago WI 236 29 6 F 25-29 28:15.82 9:05/M
224 Hannah Willard Rochester WI 59 21 8 F 20-24 28:17.27 9:06/M
225 Rich Cardosi Zionsville IN 120 51 19 M 50-54 28:23.97 9:08/M
226 Denise Cardosi Zionsville IN 121 52 5 F 50-54 28:26.41 9:09/M
227 Jamey Chapin Racine WI 234 27 7 F 25-29 28:30.75 9:10/M
228 Marcy Essman Burlington WI 272 49 4 F 45-49 28:36.92 9:12/M
229 Dick Fislar Rock Island IL 172 70 2 M 70-99 28:40.13 9:13/M
230 Bob Brandow Waterford WI 158 59 8 M 55-59 28:47.53 9:15/M
231 Steve Hartman Brookfield WI 276 59 9 M 55-59 28:48.02 9:16/M
232 James Joy Green Bay WI 260 65 4 M 65-69 28:51.12 9:17/M
233 Alexandra Schiessl Waukesha WI 31 15 8 F 15-19 28:53.15 9:17/M
234 Nick Zeleski Racine WI 64 26 13 M 25-29 28:58.56 9:19/M
235 Trista Serrano Racine WI 88 34 6 F 30-34 29:09.67 9:22/M
236 Lynn Tracy Racine WI 237 55 4 F 55-59 29:11.01 9:23/M
237 Tim Wetzel Twin Lakes WI 90 48 15 M 45-49 29:14.67 9:24/M
238 Brea Lopez Wauwatosa WI 106 31 7 F 30-34 29:22.93 9:27/M
239 Dwayne Bahr Somers WI 175 40 16 M 40-44 29:26.47 9:28/M
240 Kathy Wetzel Twin Lakes WI 91 45 5 F 45-49 29:45.65 9:34/M
241 Amanda Stock Waterford WI 372 20 9 F 20-24 29:52.81 9:36/M
242 Erin Rubach Lake Geneva WI 160 25 8 F 25-29 30:11.91 9:42/M
243 JoAnn Struwe Franksville WI 264 33 8 F 30-34 30:12.83 9:43/M
244 Frank Madden Mequon WI 201 68 5 M 65-69 30:16.83 9:44/M
245 Carlton Klemp Appleton WI 219 61 7 M 60-64 30:26.56 9:47/M
246 Kodi Gissibl Wauwatosa WI 151 10 12 M 1-14 30:38.44 9:51/M
247 Benjamin Bonn Racine WI 221 19 33 M 15-19 30:40.12 9:52/M
248 Stephanie Weber Burlington WI 166 16 9 F 15-19 30:45.90 9:53/M
249 Jovita Moureau Milwaukee WI 215 54 6 F 50-54 30:50.65 9:55/M
250 Jane Willard Rochester WI 58 50 7 F 50-54 30:56.93 9:57/M
251 Manuel Lopez Racine WI 104 69 6 M 65-69 31:01.22 9:58/M
252 Kathryn Rubach Elkhorn WI 77 45 6 F 45-49 31:04.34 9:59/M
253 Leah Jenk Hales Corners WI 185 13 8 F 1-14 31:10.56 10:01/M
254 Betty Schraith Milwaukee WI 95 59 5 F 55-59 31:17.78 10:04/M
255 Mary Fislar Rock Island IL 171 60 1 F 60-64 31:18.93 10:04/M
256 Shelby Sacco Burlington WI 82 11 9 F 1-14 31:24.86 10:06/M
257 JoDie Luedtke Waterford WI 153 48 7 F 45-49 31:34.80 10:09/M
258 Caitlin Dinegan Salem WI 207 24 10 F 20-24 31:39.71 10:11/M
259 Bill Dinegan Burlington WI 208 49 16 M 45-49 31:39.97 10:11/M
260 Robert J. Frey Kenosha WI 26 71 3 M 70-99 31:42.25 10:12/M
261 Rochelle Marino Waterford WI 246 39 6 F 35-39 31:44.13 10:12/M
262 Melissa Martin Madison WI 232 27 9 F 25-29 31:49.23 10:14/M
263 Nikie Brand Waterford WI 46 12 10 F 1-14 31:55.96 10:16/M
264 Jack Hammer Mauston WI 284 37 15 M 35-39 32:10.22 10:21/M
265 Tanya M. Murphy Muskego WI 361 35 7 F 35-39 32:16.78 10:23/M
266 Deborah L. Rouse East Troy WI 4 48 8 F 45-49 32:31.04 10:27/M
267 Julia Anders Racine WI 139 21 11 F 20-24 32:40.96 10:30/M
268 Gregory Anders Racine WI 135 23 13 M 20-24 32:41.25 10:31/M
269 Jean Otto Kenosha WI 202 72 1 F 70-99 33:16.24 10:42/M
270 Frank Sullivan Racine WI 138 72 4 M 70-99 33:18.64 10:42/M
271 Kimberly Coletti Elkhorn WI 279 36 8 F 35-39 33:26.46 10:45/M
272 Fern Dains Burlington WI 50 65 2 F 65-69 33:33.98 10:47/M
273 Sonia Garner York PA 107 44 9 F 40-44 33:42.07 10:50/M
274 Allan Luttinen New Berlin WI 170 49 17 M 45-49 33:59.92 10:56/M
275 John Doperalski Racine WI 108 55 10 M 55-59 34:04.15 10:57/M
276 Dan Dable Waukesha WI 7 37 16 M 35-39 34:10.86 10:59/M
277 Jonathan Dable Waukesha WI 9 8 13 M 1-14 34:11.17 10:59/M
278 Claudia Baker Silver Lake WI 293 9 11 F 1-14 34:21.50 11:03/M
279 Jim Filecetti Waterford WI 364 41 17 M 40-44 34:28.83 11:05/M
280 Rebecca Havican Racine WI 229 35 9 F 35-39 34:29.56 11:05/M
281 Courtney Baker Silver Lake WI 291 6 12 F 1-14 34:31.27 11:06/M
282 Terri Baker Silver Lake WI 292 41 10 F 40-44 34:31.67 11:06/M
283 Larry Baker Silver Lake WI 294 44 18 M 40-44 34:36.74 11:08/M
284 Susie Gallo Waterford WI 358 45 9 F 45-49 34:50.73 11:12/M
285 Frank Gallo Waterford WI 360 46 18 M 45-49 34:51.13 11:12/M
286 Jef Abbott Waterford WI 189 50 20 M 50-54 35:00.28 11:15/M
287 Terry Herlihy Racine WI 154 56 11 M 55-59 35:00.63 11:15/M
288 Patricia Anderson Oregon WI 52 64 2 F 60-64 35:07.55 11:17/M
289 Bob McCaffrey Waukesha WI 14 70 5 M 70-99 35:09.89 11:18/M
290 Kathleen Cecchini Racine WI 227 41 11 F 40-44 35:21.16 11:22/M
291 Kristine Hinrichs Milwaukee WI 56 55 6 F 55-59 35:40.60 11:28/M
292 Michael Neeb Waterford WI 285 61 8 M 60-64 35:52.37 11:32/M
293 Sarah Noe Racine WI 242 48 10 F 45-49 35:55.47 11:33/M
294 Karyn Sacco Burlington WI 83 43 12 F 40-44 35:57.89 11:34/M
295 Cliff Gatewood Caledonia WI 6 50 21 M 50-54 36:30.85 11:44/M
296 Dick Wagner Lyons WI 211 70 6 M 70-99 38:42.08 12:27/M
297 Ray Wojtak Waterford WI 36 41 19 M 40-44 39:00.70 12:32/M
298 Danielle Wojtak Waterford WI 35 12 13 F 1-14 39:01.26 12:33/M
299 Jim De Met Salt Lake City UT 152 74 7 M 70-99 39:03.42 12:33/M
300 Kim Potter Waterford WI 129 21 12 F 20-24 39:13.86 12:37/M
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
301 Lloyd Jacobson Waterford WI 10 64 9 M 60-64 39:36.85 12:44/M
302 Matt Gissibl Wauwatosa WI 149 37 17 M 35-39 39:37.95 12:44/M
303 Eden Gissibl Wauwatosa WI 150 7 14 F 1-14 39:38.27 12:45/M
304 Jessica Potter Hugo MN 29 25 10 F 25-29 40:06.33 12:54/M
305 Ellen Potter Waterford WI 128 45 11 F 45-49 40:07.93 12:54/M
306 Dona-Grace Gatewood Caledonia WI 5 72 2 F 70-99 41:45.58 13:25/M
307 Hope Quilling Burlington WI 132 9 15 F 1-14 43:45.35 14:04/M
308 Joann Prelog Waterford WI 38 68 3 F 65-69 44:02.17 14:10/M
309 Andy Potter Waterford WI 130 19 34 M 15-19 44:23.72 14:16/M
310 Tim Potter Waterford WI 127 44 20 M 40-44 44:26.54 14:17/M
311 Michelle Molitor Waterford WI 131 19 10 F 15-19 44:27.83 14:18/M
312 Chelsea Geldean Burlington WI 134 14 16 F 1-14 45:14.27 14:33/M
313 Lisa Gustafson Franklin WI 155 35 10 F 35-39 45:42.59 14:42/M
314 Virginia V. Hoernke Waterford WI 157 71 3 F 70-99 45:42.87 14:42/M
315 Lisa Schneider Cameron WI 116 54 8 F 50-54 53:57.00 17:21/M
316 Sally Nie Burlington WI 119 31 9 F 30-34 53:57.50 17:21/M
317 Steve Schneider Cameron WI 117 57 12 M 55-59 53:58.50 17:21/M