The Fall Classic Run 10K
Overall Finish List
October 19, 2008
Results By Wisconsin Runner Timing Systems (www.wisconsinrunner.com)
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Ryan Meissen Mukwonago WI 1001 30 ***** M 30-39 32:31.8 5:14/M
2 Andy Ruffalo Milwaukee WI 1123 28 ***** M 20-29 35:19.3 5:41/M
3 Paul Wakeman Waukesha WI 1202 ***** M 0- 0 36:49.0 5:56/M
4 Kyle Fraser Milwaukee WI 1125 28 1 M 20-29 37:06.4 5:58/M
5 Ted Shue Glendale WI 1135 1 M 0- 0 37:15.7 6:00/M
6 Aaron Pierce Brown Deer WI 1136 26 2 M 20-29 37:21.3 6:01/M
7 Dave Bornhuetter Kenosha WI 1122 46 1 M 45-49 38:12.7 6:09/M
8 Jesse Boegel Jackson WI 1152 27 3 M 20-29 39:30.9 6:22/M
9 Aaron Majala Genesee Depot WI 1124 29 4 M 20-29 39:59.6 6:26/M
10 Ian McLaughlin Saukville WI 1148 39 1 M 30-39 40:15.0 6:29/M
11 Fritz Kaftan West Bend WI 1144 47 2 M 45-49 41:06.8 6:37/M
12 Tom Ricker West Allis WI 1129 44 1 M 40-44 41:33.2 6:41/M
13 Michael Bunton Cedarburg WI 1192 45 3 M 45-49 42:43.6 6:53/M
14 Dan Erschen Pewaukee WI 1025 47 4 M 45-49 45:13.2 7:17/M
15 Peter Nilles Germantown WI 1010 42 2 M 40-44 45:46.7 7:22/M
16 Jonathan Douglas Milwaukee WI 1026 29 5 M 20-29 46:24.9 7:28/M
17 Julie Ravet Whitefish Bay WI 1023 28 ***** F 20-29 46:31.3 7:29/M
18 Ann Limberg Sheboygan Falls WI 1019 40 ***** F 40-44 46:53.7 7:33/M
19 Dan Kashlan Waukesha WI 1137 30 2 M 30-39 47:00.3 7:34/M
20 Evan Jacobs Lake Geneva WI 1015 25 6 M 20-29 47:09.0 7:36/M
21 Heather Piolan Milwaukee WI 1139 36 ***** F 30-39 47:32.9 7:39/M
22 Dan Bieser Glendale WI 1141 46 5 M 45-49 47:33.6 7:39/M
23 Peter Schneider Brown Deer WI 1027 26 7 M 20-29 47:48.2 7:42/M
24 Denis Royer Menomonee Falls WI 1134 43 3 M 40-44 48:16.2 7:46/M
25 Diane Heidmann Chicago IL 1131 23 8 M 20-29 48:57.3 7:53/M
26 Joshua Diehl Menomonee Falls WI 1003 34 3 M 30-39 49:19.2 7:56/M
27 William Gerlach Menomonee Falls WI 1002 47 6 M 45-49 49:54.5 8:02/M
28 Travis Maier Pewaukee WI 1156 25 9 M 20-29 50:52.7 8:11/M
29 Scott Doban Milwaukee WI 1145 45 7 M 45-49 51:13.8 8:15/M
30 Manda Keller New Berlin WI 1142 29 1 F 20-29 51:33.2 8:18/M
31 Kris Maas West Bend WI 1143 42 1 F 40-44 51:46.3 8:20/M
32 Cathleen Fox Brookfield WI 1128 44 2 F 40-44 51:55.7 8:22/M
33 Pam Oliversen Menomonee Falls WI 1133 50 1 F 50-54 52:28.8 8:27/M
34 Mike Borzick South Milwaukee WI 1013 65 1 M 60-99 52:43.3 8:29/M
35 Jody Geibl Waukesha WI 1016 34 1 F 30-39 53:11.2 8:34/M
36 David Booz Menomonee Falls WI 1008 46 8 M 45-49 53:25.4 8:36/M
37 Sara Crawley 1040 47 1 F 45-49 53:52.1 8:40/M
38 Lisa Dankert Milwaukee WI 1020 32 2 F 30-39 53:58.3 8:41/M
39 Paul Fisher Milwaukee WI 1132 43 4 M 40-44 54:12.7 8:44/M
40 Mario Valentinelli Milwaukee WI 1012 32 4 M 30-39 54:27.7 8:46/M
41 Jeremy Huston Menomonee Falls WI 1021 31 5 M 30-39 54:39.8 8:48/M
42 Michelle Oliver Menomonee Falls WI 1014 46 2 F 45-49 54:48.0 8:49/M
43 Chris Larsen Franksville WI 1037 42 5 M 40-44 55:27.9 8:56/M
44 Hemendra Chonkar Waukesha WI 1140 33 6 M 30-39 57:33.9 9:16/M
45 Andrea Batchelor Germantown WI 1126 40 3 F 40-44 57:34.5 9:16/M
46 Tom Bowe Germantown WI 1127 42 6 M 40-44 58:01.6 9:21/M
47 Debbie Kania Sussex WI 1018 46 3 F 45-49 58:37.6 9:26/M
48 Kerry Malak Milwaukee WI 1007 34 3 F 30-39 58:40.2 9:27/M
49 Christine Henmann 1130 35 4 F 30-39 58:45.7 9:28/M
50 Angie Eberhardy Menomonee Falls WI 1009 38 5 F 30-39 59:13.8 9:32/M
51 John Eggers 2 49 9 M 45-49 59:22.8 9:34/M
52 Joe Eberhardy 1146 41 7 M 40-44 59:42.2 9:37/M
53 Todd Voskuil Brown Deer WI 1024 30 7 M 30-39 59:51.7 9:38/M
54 Laura Kalscheur Hartland WI 1149 46 4 F 45-49 1:01:25.9 9:53/M
55 Carlos Artives Hartland WI 1151 45 10 M 45-49 1:02:29.3 10:04/M
56 Nora Jacobs Milwaukee WI 1011 29 2 F 20-29 1:03:13.1 10:11/M
57 Shelley Schoewe Menomonee Falls WI 1022 46 5 F 45-49 1:03:45.2 10:16/M
58 Marcia Balthazor West Allis WI 1138 66 1 F 60-99 1:07:39.9 10:54/M