Horlick Rebel Invitational - Varsity Boys
September 07, 2013
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Overall Finish List - Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 1308 Alec Miller West Bend West 16:30.2 4:08/K 12
2 2 1309 Aric Miller West Bend West 16:47.1 4:12/K 12
3 3 439 Patrick Humen Libertyville (IL) 16:54.1 4:14/K 12
4 4 1113 Adam Shurson Warren Township (IL) 16:54.9 4:14/K 12
5 5 1087 William Kellerhals Warren Township (IL) 16:56.6 4:14/K 11
6 6 1112 Marcus Shamberg Warren Township (IL) 16:58.8 4:15/K 12
7 7 865 Mitch Kazin Prairie Ridge (IL) 17:07.6 4:17/K 11
8 8 1098 Dustin Macuiba Warren Township (IL) 17:15.6 4:19/K 10
9 9 219 Dave Brown Lake Zurich (IL) 17:19.5 4:20/K 12
10 10 864 Scott Hearne Prairie Ridge (IL) 17:20.3 4:20/K 11
11 11 770 Danny Rosen Northside College Prep (IL) 17:23.7 4:21/K 10
12 12 237 Austin Kuehr Lake Zurich (IL) 17:26.7 4:22/K 12
13 13 1359 Tyler Benson Waukesha West 17:27.1 4:22/K 11
14 14 1099 Jakob Martinez Warren Township (IL) 17:28.1 4:22/K 11
15 15 1378 Ben Nelson Waukesha West 17:28.3 4:22/K 12
16 16 474 Atticus Rush Libertyville (IL) 17:28.5 4:22/K 12
17 17 807 Brian Hansford Notre Dame Academy 17:29.8 4:22/K 10
18 18 738 Adrian Black Northside College Prep (IL) 17:30.9 4:23/K 11
19 19 516 Amari Bauer Manitowoc Lincoln 17:31.6 4:23/K 11
20 20 1321 Matt Stoll West Bend West 17:31.9 4:23/K 10
21 21 1316 Ryne Prinz West Bend West 17:33.0 4:23/K 12
22 22 1298 Max Hardy West Bend West 17:35.9 4:24/K 10
23 23 900 Luke Guillien Racine Case 17:36.2 4:24/K 11
24 24 1093 Patrick Kreis Warren Township (IL) 17:36.8 4:24/K 12
25 25 756 Simon Kafka Northside College Prep (IL) 17:44.0 4:26/K 12
26 26 815 Nick Rakers Notre Dame Academy 17:44.6 4:26/K 11
27 27 1360 Aaron Broege Waukesha West 17:45.2 4:26/K 12
28 28 469 Scott Post Libertyville (IL) 17:45.9 4:26/K 12
29 29 126 Logan Kitchen Beaver Dam 17:48.8 4:27/K 11
30 30 206 Mitchell Maegaard Kenosha Tremper 17:50.5 4:28/K 11
31 31 508 Alexander Zoellick Libertyville (IL) 17:51.0 4:28/K 11
32 32 395 Gabriel Alesna Libertyville (IL) 17:51.3 4:28/K 10
33 33 1055 Reese Brady Warren Township (IL) 17:51.9 4:28/K 12
34 34 1295 Jordan Gehrke West Bend West 17:52.3 4:28/K 10
35 35 1381 Besson Zach Antioch Community (IL) 17:52.6 4:28/K 11
36 36 754 Malcolm Grba Northside College Prep (IL) 17:53.4 4:28/K 11
37 37 1209 Ivan Juarez Waukegan (IL) 17:53.9 4:28/K 11
38 38 810 Ben Krysiak Notre Dame Academy 17:54.5 4:29/K 10
39 39 817 John Strutt Notre Dame Academy 17:55.1 4:29/K 12
40 40 233 Brian Griffin Lake Zurich (IL) 17:58.3 4:30/K 12
41 41 1398 Ressler Daniel Antioch Community (IL) 17:59.1 4:30/K 11
42 42 259 Mark Spatz Lake Zurich (IL) 18:05.8 4:31/K 11
43 43 801 Beau Bellmore Notre Dame Academy 18:07.5 4:32/K 10
44 44 444 William Johnson Libertyville (IL) 18:09.7 4:32/K 10
45 45 264 Gerrit Williams Lake Zurich (IL) 18:11.8 4:33/K 12
46 46 195 Liam Aikens Kenosha Tremper 18:12.1 4:33/K 12
47 47 816 Quinn Snyder Notre Dame Academy 18:13.6 4:33/K 9
48 48 1205 Jimmy Chagoya Waukegan (IL) 18:14.6 4:34/K 11
49 49 1379 Anghel Bogdan Antioch Community (IL) 18:14.9 4:34/K 11
50 50 256 Justin Shim Lake Zurich (IL) 18:18.3 4:35/K 11
51 51 134 Sam Uhrich Beaver Dam 18:18.6 4:35/K 10
52 52 958 Bryce Edwards Racine Park 18:18.9 4:35/K 12
53 53 541 Idarraga Andrew Marquette 18:20.6 4:35/K 11
54 54 1318 Grahm Schneider West Bend West 18:21.3 4:35/K 12
55 55 811 Zach Krysiak Notre Dame Academy 18:22.1 4:36/K 10
56 56 894 Jesse Ball Racine Case 18:22.5 4:36/K 10
57 57 1172 Luke Piccione Waterford 18:23.0 4:36/K 10
58 58 455 Evan Mazurek Libertyville (IL) 18:26.1 4:37/K 12
59 (< 5) 990 Alex Cordero Reagan 18:27.1 4:37/K 12
60 59 957 Myles Brown Racine Park 18:28.0 4:37/K 11
61 (> 7) 813 Sam Moss Notre Dame Academy 18:28.8 4:37/K 10
62 60 1160 Mychal Grube Waterford 18:34.9 4:39/K 12
63 61 932 Tommy Appleton Racine Horlick 18:36.4 4:39/K 10
64 62 751 Matthew Gomez Northside College Prep (IL) 18:36.7 4:39/K 10
65 63 939 Zach Nelson Racine Horlick 18:40.2 4:40/K 12
66 64 935 Zach Eichhorn Racine Horlick 18:40.6 4:40/K 10
67 65 1403 Thorn Tyler Antioch Community (IL) 18:41.6 4:40/K 12
68 66 1204 Joe Celis Waukegan (IL) 18:42.0 4:41/K 12
69 67 612 Fendt Kieran Marquette 18:42.2 4:41/K 11
70 68 243 Matt Milner Lake Zurich (IL) 18:42.4 4:41/K 10
71 (> 7) 1091 Michael Kleine Warren Township (IL) 18:45.9 4:41/K 12
72 69 532 Michael Thompson Manitowoc Lincoln 18:46.8 4:42/K 12
73 70 127 Kaleb Kremsreiter Beaver Dam 18:47.1 4:42/K 12
74 71 307 Kavan Mulloy Lakes Community (IL) 18:47.9 4:42/K 12
75 72 128 Gino Montoya Beaver Dam 18:50.1 4:43/K 9
76 73 1174 Trent Rudebeck Waterford 18:51.3 4:43/K 11
77 74 129 Isaiah Rabata Beaver Dam 18:51.8 4:43/K 10
78 75 856 Chris Berg Prairie Ridge (IL) 18:53.1 4:43/K 11
79 76 294 Jimmy Burchard Lakes Community (IL) 18:53.6 4:43/K 12
80 77 771 Cesar Rufino Northside College Prep (IL) 18:53.9 4:43/K 12
81 78 1150 Eric Albrecht Waterford 18:55.0 4:44/K 10
82 79 859 Tyler Figgins Prairie Ridge (IL) 18:56.2 4:44/K 10
83 80 1157 Alex Fischer Waterford 18:56.5 4:44/K 11
84 81 1177 Harry Soeder Waterford 18:56.9 4:44/K 11
85 (> 7) 253 Nate Quinn Lake Zurich (IL) 18:59.0 4:45/K 10
86 82 1393 Marsiglio A J Antioch Community (IL) 19:01.9 4:45/K 12
87 83 866 Jude Mariutto Prairie Ridge (IL) 19:03.9 4:46/K 12
88 84 133 Nate Uhrich Beaver Dam 19:08.2 4:47/K 11
89 85 298 Jacob Groenwald Lakes Community (IL) 19:08.5 4:47/K 12
90 (> 7) 410 Tyler Chen Libertyville (IL) 19:10.0 4:48/K 12
91 86 297 Alex DiGiammarino Lakes Community (IL) 19:10.4 4:48/K 11
92 (< 5) 1000 Ryan Ramsdell Reagan 19:11.0 4:48/K 11
93 87 213 Andrew Werve Kenosha Tremper 19:11.9 4:48/K 11
94 88 1397 Noegel Tommy Antioch Community (IL) 19:13.2 4:48/K 12
95 (> 7) 1293 Dane Mauland West Bend West 19:14.0 4:49/K 11
96 89 205 Patrick Kenney Kenosha Tremper 19:14.4 4:49/K 11
97 90 624 Welch Mitchell Marquette 19:14.7 4:49/K 12
98 91 956 Michael Berger Racine Park 19:15.9 4:49/K 12
99 92 306 Kellen Moczynski Lakes Community (IL) 19:16.7 4:49/K 10
100 93 898 Andy Dehahn Racine Case 19:20.9 4:50/K 10
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
101 94 1043 Johnson Luke Union Grove 19:21.2 4:50/K 12
102 95 1370 Joe Lottes Waukesha West 19:22.6 4:51/K 10
103 96 212 Ryan Vojtisek Kenosha Tremper 19:22.8 4:51/K 10
104 97 937 Yahir Hernandez Racine Horlick 19:23.6 4:51/K 12
105 98 1366 Jake Hanson Waukesha West 19:23.9 4:51/K 12
106 99 522 Drew Hoffman Manitowoc Lincoln 19:24.6 4:51/K 9
107 100 761 Brian McManus Northside College Prep (IL) 19:26.4 4:52/K 9
108 101 132 Jacob Smith Beaver Dam 19:28.4 4:52/K 9
109 102 660 Guns William Marquette 19:29.8 4:52/K 11
110 103 902 Westin Knigge Racine Case 19:31.7 4:53/K 11
111 104 965 Philip Wilson Racine Park 19:32.3 4:53/K 10
112 105 944 Mike Streckenbach Racine Horlick 19:34.2 4:54/K 10
113 106 1352 Matt O'Connell Wilmot Union 19:37.6 4:54/K 10
114 107 1207 Topiltzin Gomez Waukegan (IL) 19:39.9 4:55/K 12
115 108 964 Al Wilson Racine Park 19:40.2 4:55/K 11
116 109 1167 Nick Lancaster Waterford 19:43.7 4:56/K 12
117 110 961 Alex Grabher Racine Park 19:47.0 4:57/K 11
118 (< 5) 1079 Saul Hernandez Forman (IL) 19:54.6 4:59/K 11
119 111 1347 Chandler Burns Wilmot Union 19:54.9 4:59/K 12
120 112 572 Nunez Ed Marquette 19:55.5 4:59/K 12
121 113 911 Alex Villalobos Racine Case 19:59.5 5:00/K 10
122 (> 7) 1182 Andrew Yoder Waterford 20:00.5 5:00/K 10
123 114 1206 Joseph Chagoya Waukegan (IL) 20:02.0 5:01/K 11
124 115 1035 Jossart Jake Union Grove 20:03.2 5:01/K 12
125 116 1030 Wolter Bret Union Grove 20:03.8 5:01/K 11
126 117 657 Cappon Will Marquette 20:04.5 5:01/K 10
127 118 589 Felser Jack Marquette 20:06.8 5:02/K 12
128 119 1348 Karter Crowe Wilmot Union 20:07.1 5:02/K 11
129 120 1350 Emmet Katzer Wilmot Union 20:07.3 5:02/K 10
130 121 933 Josh Crowe Racine Horlick 20:13.8 5:03/K 10
131 122 1217 Kyle Wynn Waukegan (IL) 20:16.0 5:04/K 10
132 (> 7) 762 Nate Mendez Northside College Prep (IL) 20:19.4 5:05/K 12
133 123 525 Austin Keehan Manitowoc Lincoln 20:19.7 5:05/K 11
134 124 208 Anthony McNair Kenosha Tremper 20:20.0 5:05/K 12
135 (> 7) 610 Von Estorff Keegan Marquette 20:20.3 5:05/K 11
136 125 211 David St Peter Kenosha Tremper 20:20.8 5:05/K 12
137 126 934 Petar Djordjevic Racine Horlick 20:25.4 5:06/K 12
138 127 524 Erick Jansen Manitowoc Lincoln 20:28.5 5:07/K 9
139 128 954 Sam Adamek Racine Park 20:34.6 5:09/K 11
140 129 1029 Paulick Brandon Union Grove 20:49.8 5:12/K 10
141 (< 5) 168 Enrique Quijano Elkhorn 20:50.8 5:13/K 12
142 (> 7) 136 Zach Unferth Beaver Dam 20:53.6 5:13/K 10
143 130 305 Daniel Miller Lakes Community (IL) 20:55.5 5:14/K 11
144 131 527 Logan Lackershire Manitowoc Lincoln 20:58.9 5:15/K 12
145 132 299 Jacob Hubbard Lakes Community (IL) 20:59.1 5:15/K 10
146 133 1365 Justin Gamauf Waukesha West 21:04.0 5:16/K 12
147 134 875 Mason Switzer Prairie Ridge (IL) 21:06.0 5:17/K 12
148 135 1028 Rossman Ben Union Grove 21:06.6 5:17/K 11
149 136 1351 Nathan Loeffler Wilmot Union 21:06.8 5:17/K 9
150 137 1218 Enrique Zamudio Waukegan (IL) 21:12.7 5:18/K 12
151 (< 5) 169 Jacob Truesdale Elkhorn 21:15.4 5:19/K 10
152 (> 7) 1219 Magruillio Zuniga Waukegan (IL) 21:26.5 5:22/K 11
153 138 1349 Brad Eidson Wilmot Union 21:28.9 5:22/K 9
154 (> 7) 207 Jared Maraccini Kenosha Tremper 21:36.7 5:24/K 12
155 139 1385 Campbell Ian Antioch Community (IL) 22:11.7 5:33/K 12
156 140 1047 Pfeiffer Tyler Union Grove 22:16.4 5:34/K 12
157 141 1040 McBryde Jordan Union Grove 22:43.9 5:41/K 11
158 (> 7) 293 Danny Burchard Lakes Community (IL) 23:04.2 5:46/K 12
159 (> 7) 1041 Mikulecky Justin Union Grove 23:05.0 5:46/K 10
160 142 1354 Ben Rovik Wilmot Union 23:37.1 5:54/K 11