Horlick Rebel Invitational - Varsity Girls
September 07, 2013
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Overall Finish List - Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 279 Kortney Schardt Lakes Community (IL) 15:26.6 3:52/K 10
2 2 101 Brenna Calder Beaver Dam 15:34.9 3:54/K 12
3 3 855 Erin Wagner Prairie Ridge (IL) 15:39.9 3:55/K 12
4 4 681 Jenna Lederman Muskego 15:44.0 3:56/K 10
5 5 1254 Kyra Gudex West Bend West 15:46.5 3:57/K 12
6 6 1225 Maria Gesior Waukesha West 15:46.8 3:57/K 11
7 7 1281 Erica Wanie West Bend West 15:49.8 3:57/K 12
8 8 331 Kristi Del Prato Libertyville (IL) 15:52.1 3:58/K 11
9 9 851 Andie Shine Prairie Ridge (IL) 16:02.3 4:01/K 11
10 10 173 Abby Bieil Kenosha Tremper 16:02.6 4:01/K 12
11 11 794 Jessica Reigh Notre Dame Academy 16:05.4 4:01/K 11
12 12 662 Leanna Barr Muskego 16:09.0 4:02/K 11
13 13 366 Sarah Pirih Libertyville (IL) 16:10.1 4:03/K 10
14 14 106 Caitlyn Kiekhaefer Beaver Dam 16:10.9 4:03/K 11
15 15 786 Brianna Ehlinger Notre Dame Academy 16:11.7 4:03/K 11
16 16 1248 Libby Brugger West Bend West 16:13.3 4:03/K 10
17 17 787 Maria Ehlinger Notre Dame Academy 16:13.6 4:03/K 9
18 18 1224 Anu Elangovan Waukesha West 16:14.0 4:04/K 12
19 19 1227 Samantha Hanson Waukesha West 16:14.6 4:04/K 9
20 20 1221 Megan Bur Waukesha West 16:14.9 4:04/K 11
21 21 797 Claire Skaletski Notre Dame Academy 16:15.1 4:04/K 11
22 22 682 Georgi Llanas Muskego 16:17.3 4:04/K 12
23 23 704 Ellie Tadych Muskego 16:18.3 4:05/K 11
24 24 116 Katie Schoenwetter Beaver Dam 16:22.7 4:06/K 12
25 25 951 Amanda Johnson Racine Park 16:23.0 4:06/K 11
26 26 781 Kristen Burkel Notre Dame Academy 16:24.0 4:06/K 10
27 27 385 Ali Urbanski Libertyville (IL) 16:25.6 4:06/K 12
28 28 1257 Abby Janto West Bend West 16:27.9 4:07/K 10
29 29 353 Hannah Manetsch Libertyville (IL) 16:28.8 4:07/K 10
30 30 790 Veronica Letter Notre Dame Academy 16:30.7 4:08/K 10
31 31 735 Madison Weatherly Northside College Prep (IL) 16:33.3 4:08/K 11
32 32 788 Kelley Gardipee Notre Dame Academy 16:38.1 4:10/K 10
33 33 1282 Celina Wanta West Bend West 16:41.8 4:10/K 12
34 34 1220 Carrie Brick Waukesha West 16:44.0 4:11/K 10
35 35 1234 Erica Liesen Waukesha West 16:46.5 4:12/K 9
36 36 729 Elizabeth O'Conor Northside College Prep (IL) 16:49.2 4:12/K 11
37 (> 7) 793 Anna Patterson Notre Dame Academy 16:51.8 4:13/K 10
38 37 512 Miranda Gove Manitowoc Lincoln 16:52.2 4:13/K 11
39 38 688 Abigale Missiaen Muskego 16:52.9 4:13/K 9
40 39 185 Hannah Knutson Kenosha Tremper 16:53.2 4:13/K 12
41 40 930 Nicole Shields Racine Horlick 16:53.9 4:13/K 10
42 41 1222 Megan Crawford Waukesha West 16:58.3 4:15/K 10
43 42 707 Lexie Tremble Muskego 17:03.1 4:16/K 11
44 43 267 Ashley Espinosa Lakes Community (IL) 17:03.5 4:16/K 11
45 44 107 Mercedes Krenz Beaver Dam 17:05.5 4:16/K 10
46 (> 7) 1226 Bryanna Hanson Waukesha West 17:06.9 4:17/K 9
47 45 122 Alyssa Zuhlke Beaver Dam 17:07.2 4:17/K 11
48 46 182 Margaret Huck Kenosha Tremper 17:09.2 4:17/K 12
49 47 147 Rachel Mlsna Catholic Memorial 17:09.5 4:17/K 11
50 48 109 Maria Martinez-Ponce Beaver Dam 17:12.0 4:18/K 12
51 49 102 Kennedy Ferron Beaver Dam 17:12.7 4:18/K 9
52 50 837 Abby Mann Prairie Ridge (IL) 17:13.3 4:18/K 12
53 51 1019 Schwartz Madelyn Union Grove 17:13.8 4:18/K 12
54 52 323 Mia Bertaud Libertyville (IL) 17:14.8 4:19/K 10
55 53 1139 Jessica Krupinski Waterford 17:15.3 4:19/K 12
56 54 697 Sonya Ponzi Muskego 17:17.4 4:19/K 12
57 55 713 Fiona Casey Northside College Prep (IL) 17:20.3 4:20/K 9
58 (< 5) 156 Taylor Mair Elkhorn 17:20.5 4:20/K 10
59 56 730 Caroline Owens Northside College Prep (IL) 17:20.8 4:20/K 11
60 57 1423 LaPointe Ashley Antioch Community (IL) 17:21.2 4:20/K 12
61 (> 7) 672 Mary Holterman Muskego 17:22.1 4:21/K 10
62 58 1137 Valerie Knurr Waterford 17:23.8 4:21/K 12
63 59 732 Violett Sackett Northside College Prep (IL) 17:24.9 4:21/K 10
64 (> 7) 119 Cassidy Trotter Beaver Dam 17:25.2 4:21/K 9
65 60 271 Heather Hurlbut Lakes Community (IL) 17:27.4 4:22/K 12
66 61 273 Hayley Lettera Lakes Community (IL) 17:30.2 4:23/K 10
67 62 282 Elizabeth Thompson Lakes Community (IL) 17:30.8 4:23/K 11
68 63 1136 Kayla Kinateder Waterford 17:31.0 4:23/K 12
69 64 364 Gina Palmieri Libertyville (IL) 17:31.5 4:23/K 11
70 65 949 Leila Fitchett Racine Park 17:32.9 4:23/K 11
71 66 1265 Sam Lemminger West Bend West 17:34.6 4:24/K 12
72 67 734 Madeline Schwartz Northside College Prep (IL) 17:34.9 4:24/K 10
73 68 178 Jamie Emery Kenosha Tremper 17:35.2 4:24/K 12
74 69 514 Karly Rosinsky Manitowoc Lincoln 17:35.9 4:24/K 12
75 70 1413 Tessa Tessa Antioch Community (IL) 17:36.4 4:24/K 9
76 71 283 Nicole Towne Lakes Community (IL) 17:40.6 4:25/K 11
77 72 826 Ashley Duda Prairie Ridge (IL) 17:41.0 4:25/K 12
78 73 146 Brenna Lewandowski Catholic Memorial 17:47.1 4:27/K 10
79 74 882 Katie Kudrna Racine Case 17:48.2 4:27/K 11
80 75 142 Bailey Finnegan Catholic Memorial 17:48.6 4:27/K 12
81 76 1143 Jennifer Murphy Waterford 17:49.8 4:27/K 11
82 77 174 Anna Cole Kenosha Tremper 17:52.6 4:28/K 12
83 78 835 Anna Lockwood Prairie Ridge (IL) 17:56.4 4:29/K 11
84 79 144 Jess Hyde Catholic Memorial 18:01.6 4:30/K 12
85 80 716 Mary Coomes Northside College Prep (IL) 18:09.0 4:32/K 12
86 81 843 Rachel Pollastrini Prairie Ridge (IL) 18:10.9 4:33/K 12
87 82 1275 Kayla Schneider West Bend West 18:12.5 4:33/K 10
88 83 1129 Gabby Bergeron Waterford 18:20.0 4:35/K 10
89 84 1011 Paulick Ashley Union Grove 18:21.1 4:35/K 12
90 (< 5) 152 Maddie Barlow Elkhorn 18:25.9 4:36/K 10
91 85 1412 Fahey Kayla Antioch Community (IL) 18:27.7 4:37/K 10
92 86 1132 Lauren Dziak Waterford 18:29.3 4:37/K 10
93 87 278 Hannah Savage-Cooper Lakes Community (IL) 18:31.9 4:38/K 10
94 88 1023 McMahon Riley Union Grove 18:38.4 4:40/K 9
95 89 1183 Elizabeth Barajas Waukegan (IL) 18:39.5 4:40/K 12
96 90 1417 Giamarusti Desiree Antioch Community (IL) 18:41.8 4:40/K 10
97 91 150 Andrea Sullivan Catholic Memorial 18:42.8 4:41/K 12
98 (> 7) 269 Marisa Franson Lakes Community (IL) 18:43.9 4:41/K 12
99 92 362 Emily Olson Libertyville (IL) 18:47.5 4:42/K 9
100 93 883 Danielle Moore Racine Case 18:49.5 4:42/K 11
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
101 94 888 Amanda Van Swol Racine Case 18:53.3 4:43/K 10
102 95 1410 Bohn Hannah Antioch Community (IL) 18:57.2 4:44/K 12
103 96 1193 Michelle Luu Waukegan (IL) 18:59.3 4:45/K 10
104 (> 7) 1256 Nicole Henrich West Bend West 19:00.2 4:45/K 11
105 97 1012 Butler Ashtyn Union Grove 19:02.3 4:46/K 11
106 98 923 Tina Lyons Racine Horlick 19:04.7 4:46/K 11
107 99 1409 Blameuser Dana Antioch Community (IL) 19:05.0 4:46/K 9
108 100 1330 Kirsten Clayton Wilmot Union 19:06.6 4:47/K 10
109 101 887 Sophie Shields Racine Case 19:12.5 4:48/K 10
110 102 918 Megan Easton Racine Horlick 19:12.7 4:48/K 12
111 103 845 Hannah Reed Prairie Ridge (IL) 19:13.0 4:48/K 12
112 104 1421 Holmes Katie Antioch Community (IL) 19:14.4 4:49/K 12
113 105 510 Caitlyn Cayemberg Manitowoc Lincoln 19:16.6 4:49/K 10
114 106 509 Macie Brogan Manitowoc Lincoln 19:17.0 4:49/K 9
115 (> 7) 1427 Tompkins Rebecca Antioch Community (IL) 19:20.0 4:50/K 12
116 107 1021 Staaden Rachel Union Grove 19:26.3 4:52/K 9
117 (< 5) 984 Lauren Niemiec Reagan 19:29.0 4:52/K 11
118 108 1340 Heaven Podgorski Wilmot Union 19:30.6 4:53/K 10
119 (> 7) 838 Elly Mann Prairie Ridge (IL) 19:33.0 4:53/K 11
120 109 1331 Kadie Daniels Wilmot Union 19:33.8 4:53/K 11
121 110 1184 Maribel Belen Waukegan (IL) 19:46.7 4:57/K 12
122 111 1133 Natalie Erickson Waterford 19:50.7 4:58/K 12
123 112 1197 Jennifer Olayo Waukegan (IL) 19:51.6 4:58/K 11
124 113 1026 Patzen Savannah Union Grove 19:55.8 4:59/K 11
125 114 190 Talia Rhutasel Kenosha Tremper 19:58.2 5:00/K 11
126 115 1339 Haley Paasch Wilmot Union 20:01.1 5:00/K 11
127 116 927 Emily Piehler Racine Horlick 20:01.5 5:00/K 11
128 117 952 Alexia Kach Racine Park 20:06.0 5:02/K 10
129 118 877 Micaela Christensen Racine Case 20:08.8 5:02/K 11
130 119 1333 Deena Griffin Wilmot Union 20:14.9 5:04/K 9
131 120 1025 Sorensen Sara Union Grove 20:15.5 5:04/K 11
132 121 921 Sarah Helding Racine Horlick 20:16.7 5:04/K 12
133 122 513 Stephanie Kliment Manitowoc Lincoln 20:17.3 5:04/K 12
134 (> 7) 1130 Nikie Brand Waterford 20:19.6 5:05/K 12
135 123 948 Alice Feest Racine Park 20:20.9 5:05/K 12
136 (> 7) 1016 Capece Casey Union Grove 20:26.5 5:07/K 9
137 124 1195 Joselyn Mendieta Waukegan (IL) 20:28.1 5:07/K 12
138 125 953 Erin Pflugrad Racine Park 20:47.0 5:12/K 12
139 126 1196 Crystal Munoz Waukegan (IL) 20:54.6 5:14/K 12
140 127 889 Katelyn Van Swol Racine Case 21:08.7 5:17/K 12
141 128 950 Soverign Jackson Racine Park 21:09.2 5:17/K 9
142 129 1342 Alyssa Schaller Wilmot Union 21:09.5 5:17/K 12
143 130 926 Tricia Peterson Racine Horlick 21:18.8 5:20/K 12
144 131 924 Amari Morton Racine Horlick 21:22.3 5:21/K 11
145 132 946 Samantha Adams Racine Park 21:37.5 5:24/K 12
146 133 879 Kathryn Gengozian Racine Case 22:14.9 5:34/K 12
147 134 1327 Becca Alter Wilmot Union 22:21.0 5:35/K 10
148 (> 7) 947 Yelena Duenas Racine Park 24:08.4 6:02/K 10