Lancer Invitational - Girls
September 01, 2015
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Overall Finish List - Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 29 Mady Scopp Kenosha Saint Joseph Academy 11:57.2 3:59/K 12
2 2 161 Natalie Arnold Brookfield Academy 12:16.4 4:05/K 12
3 3 12 Sarah Klapak Kenosha Christian Life/Faith Christ 12:49.2 4:16/K 12
4 4 23 Ariana Hernandez Kenosha Saint Joseph Academy 12:52.3 4:17/K 11
5 5 163 Ashlin La Fond Brookfield Academy 12:59.6 4:20/K 10
6 6 49 Mackenzie Dorth Living Word Lutheran 13:02.6 4:21/K 10
7 7 53 Jessie Juergensen Living Word Lutheran 13:09.8 4:23/K 10
8 8 162 Shannon Griffin Brookfield Academy 13:11.3 4:24/K 11
9 9 19 Nathalie Cairo Kenosha Saint Joseph Academy 13:18.0 4:26/K 10
10 10 14 Brooke Anderson Kenosha Christian Life/Faith Christ 13:32.2 4:31/K 10
11 11 27 Megan Marciniak Kenosha Saint Joseph Academy 13:37.4 4:32/K 12
12 12 165 Samantha Ronge Brookfield Academy 13:38.7 4:33/K 9
13 13 28 Maggie McGuire Kenosha Saint Joseph Academy 13:44.7 4:35/K 9
14 14 24 Lily Jaraczewski Kenosha Saint Joseph Academy 13:46.6 4:35/K 9
15 15 164 Harper La Fond Brookfield Academy 13:48.5 4:36/K 12
16 (< 5) 75 Emma Kallas Martin Luther 13:49.4 4:36/K 9
17 16 186 Miriam Zarling Shoreland Lutheran 13:54.0 4:38/K 10
18 17 32 Malynn Tarczewski Kenosha Saint Joseph Academy 13:59.5 4:40/K 11
19 (> 7) 25 Sophie Johnson Kenosha Saint Joseph Academy 14:19.2 4:46/K 10
20 18 122 Liz Matz Sheboygan Area Lutheran 14:21.1 4:47/K 9
21 19 131 Zoe Glass Wilmot Union 14:27.5 4:49/K 11
22 20 55 Anna Wipperfurth Living Word Lutheran 14:31.1 4:50/K 11
23 21 15 Devin Liebich Kenosha Christian Life/Faith Christ 14:36.1 4:52/K 10
24 22 118 Britta Solle Sheboygan Area Lutheran 14:36.9 4:52/K 11
25 23 125 Josie Pingel Sheboygan Area Lutheran 14:37.7 4:52/K 9
26 24 180 Chelby Koker Shoreland Lutheran 14:42.9 4:54/K 9
27 25 121 Courtney Kretschmann Sheboygan Area Lutheran 14:43.3 4:54/K 11
28 (> 7) 30 Amber Sharapata Kenosha Saint Joseph Academy 14:43.7 4:54/K 11
29 (< 5) 76 Jessica Rohleder Martin Luther 14:56.0 4:59/K 9
30 26 119 Lindsay Smith Sheboygan Area Lutheran 14:59.8 5:00/K 11
31 (> 7) 26 Connie Jolly Kenosha Saint Joseph Academy 15:01.9 5:00/K 11
32 (> 7) 21 Mikaela Grosz Kenosha Saint Joseph Academy 15:02.2 5:01/K 11
33 27 50 Hannah Fischer Living Word Lutheran 15:21.2 5:07/K 11
34 28 124 Carley Lederer Sheboygan Area Lutheran 15:22.0 5:07/K 9
35 29 140 Hannah Vozel Wilmot Union 15:24.2 5:08/K 11
36 30 177 Alissa Dubiak Shoreland Lutheran 15:24.5 5:08/K 12
37 31 183 Ashley Pimentel Shoreland Lutheran 15:29.5 5:10/K 10
38 32 137 Tayla Simek Wilmot Union 15:32.0 5:11/K 11
39 33 117 Katie Schultz Sheboygan Area Lutheran 15:45.0 5:15/K 12
40 34 13 Keely Dugan Kenosha Christian Life/Faith Christ 15:46.0 5:15/K 12
41 35 184 Jenna Pruess Shoreland Lutheran 16:00.1 5:20/K 10
42 36 51 Anna Frey Living Word Lutheran 16:08.7 5:23/K 9
43 37 126 Rebecca Alter Wilmot Union 16:09.4 5:23/K 12
44 38 127 Abbie Alter Wilmot Union 16:35.1 5:32/K 12
45 39 132 Claire Griffin Wilmot Union 16:41.2 5:34/K 11
46 (> 7) 31 Megan Sharapata Kenosha Saint Joseph Academy 16:59.3 5:40/K 10
47 40 201 Aamna Javed Salam School 17:11.3 5:44/K 12
48 41 16 Julia Arturi Kenosha Christian Life/Faith Christ 17:16.0 5:45/K 9
49 42 133 Kordan Kopp Wilmot Union 17:33.1 5:51/K 10
50 (> 7) 123 Naomi Gruben Sheboygan Area Lutheran 17:33.8 5:51/K 9
51 43 80 Sarah McCants Messmer 17:38.3 5:53/K 12
52 44 185 Kayla Schwartz Shoreland Lutheran 17:38.8 5:53/K 12
53 45 170 Naidia Warfield Messmer 18:04.8 6:01/K 12
54 (> 7) 22 Alex Haag Kenosha Saint Joseph Academy 18:07.5 6:02/K 11
55 (> 7) 120 Dee Crouse Sheboygan Area Lutheran 18:22.8 6:07/K 11
56 (< 5) 87 Ahtziri Trinidad Saint Anthony 18:23.2 6:08/K 11
57 46 198 Lina Badwan Salam School 18:26.3 6:09/K 12
58 (> 7) 128 Alana Bell Wilmot Union 18:42.1 6:14/K 9
59 47 176 Toni Capobianco Shoreland Lutheran 18:49.5 6:16/K 12
60 (> 7) 178 Angelina Kim Shoreland Lutheran 19:14.6 6:25/K 12
61 48 78 Adrianna Davis Messmer 19:22.9 6:27/K 10
62 49 81 Neyah Thompson Messmer 19:23.4 6:28/K 10
63 50 54 Sarah Nowicki Living Word Lutheran 19:27.9 6:29/K 9
64 (< 5) 73 Angelina Harpole Martin Luther 20:04.9 6:41/K 12
65 (> 7) 18 Leksey Bernhardt Kenosha Saint Joseph Academy 20:23.5 6:48/K 10
66 (> 7) 129 Rachel Bixler Wilmot Union 20:55.9 6:58/K 11
67 (> 7) 141 Emily Walter Wilmot Union 21:27.2 7:09/K 12
68 51 77 Shayla Black Messmer 21:59.4 7:20/K 11
69 52 202 Enas Manasrah Salam School 22:25.2 7:28/K 12
70 (> 7) 179 Bethany Koepke Shoreland Lutheran 22:35.3 7:32/K 10
71 53 195 Shakirah Abdur-Rahim Salam School 22:52.8 7:37/K 10
72 54 199 Nadia Black Salam School 23:29.7 7:50/K 11
73 (> 7) 130 Danica Brouille Wilmot Union 24:26.7 8:09/K 11
74 55 79 Makayla Herrod Messmer 26:13.2 8:44/K 12
75 56 204 Syeda Afrah Sultanath Salam School 28:22.5 9:27/K 9