Horlick Rebel Invitational - Varsity Girls
September 03, 2016
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Overall Finish List - Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 884 Olivia Schmitt Lakes Community (IL) 14:53.8 3:43/K 9
2 2 1225 Grace Pagone Oswego (IL) 15:09.9 3:47/K 11
3 3 1431 Kaya Kuokkanen Waukesha West 15:18.8 3:50/K 9
4 4 1432 Becca Langer Waukesha West 15:24.3 3:51/K 11
5 5 1436 Brooke Lytle Waukesha West 15:24.6 3:51/K 10
6 6 126 Sara McCoy Chicago Northside College Prep (IL) 15:24.9 3:51/K 11
7 7 1362 Riley Mcmahon Union Grove 15:29.9 3:52/K 12
8 8 1293 Sydney Pitrof Racine Horlick 15:31.8 3:53/K 11
9 9 986 Madelynn Lee Oconomowoc 15:37.7 3:54/K 12
10 10 1243 Chloe Gale Prairie Ridge (IL) 15:38.7 3:55/K 10
11 11 448 Hailey Migliano Franklin 15:50.9 3:58/K 12
12 12 474 Riley Hansen Kenosha Tremper 15:52.9 3:58/K 11
13 13 7 Natalie Hill Antioch Community (IL) 16:00.4 4:00/K 10
14 14 876 Simone Lippmann Lakes Community (IL) 16:01.6 4:00/K 10
15 15 1344 Hannah Olenchek Milwaukee King 16:08.0 4:02/K 9
16 16 941 Maria Ehlinger Notre Dame 16:09.8 4:02/K 12
17 17 1471 Hailey Rubisch West Bend West 16:10.5 4:03/K 12
18 18 1391 Haleigh Reindl Waterford 16:10.7 4:03/K 11
19 19 945 Kayla Hawley Notre Dame 16:16.6 4:04/K 10
20 20 1219 Sydney Luchyn Oswego (IL) 16:18.5 4:05/K 10
21 21 927 Margaret Shutts Libertyville (IL) 16:18.7 4:05/K 11
22 22 1434 Erica Liesen Waukesha West 16:19.1 4:05/K 12
23 23 1421 Allyssa `Reeves Waukesha West 16:19.6 4:05/K 10
24 24 932 Nora Tucker Libertyville (IL) 16:19.8 4:05/K 11
25 25 452 Clare Pitcher Franklin 16:20.1 4:05/K 9
26 26 872 Rae Dwyer Lakes Community (IL) 16:22.5 4:06/K 10
27 27 1199 Megan Berg Oswego (IL) 16:24.7 4:06/K 11
28 28 1210 Caitlin Guist Oswego (IL) 16:25.0 4:06/K 10
29 29 978 Sadie Houston Oconomowoc 16:25.0 4:06/K 10
30 30 892 Margeret Buchert Libertyville (IL) 16:27.9 4:07/K 9
31 31 113 Fiona Casey Chicago Northside College Prep (IL) 16:28.3 4:07/K 12
32 32 1229 Jaycie Simon Oswego (IL) 16:29.1 4:07/K 10
33 33 958 Kate Stumpf Notre Dame 16:30.6 4:08/K 11
34 34 960 Julia Anderson Oconomowoc 16:32.8 4:08/K 10
35 35 116 Erin Franke Chicago Northside College Prep (IL) 16:33.3 4:08/K 10
36 36 922 Jenna Ocheltree Libertyville (IL) 16:35.4 4:09/K 11
37 37 885 Alyssa Stromsland Lakes Community (IL) 16:37.3 4:09/K 12
38 38 1349 Natalie Redding Milwaukee King 16:37.6 4:09/K 10
39 39 25 Natalie Svarc Antioch Community (IL) 16:37.8 4:09/K 9
40 40 952 Courtney Ledvina Notre Dame 16:38.6 4:10/K 10
41 41 1361 Abby Martin Union Grove 16:38.9 4:10/K 11
42 42 1334 Margret Froth Milwaukee King 16:40.8 4:10/K 9
43 43 1446 Brooke Studnicki Waukesha West 16:46.6 4:12/K 10
44 44 111 Sylwia Balata Chicago Northside College Prep (IL) 16:48.3 4:12/K 12
45 45 103 Amara Trent Badger 16:51.5 4:13/K 10
46 46 130 Anna Pasek Chicago Northside College Prep (IL) 16:51.9 4:13/K 12
47 47 475 Emma Hupp Kenosha Tremper 16:53.4 4:13/K 9
48 48 114 Gwen Casey Chicago Northside College Prep (IL) 16:54.3 4:14/K 9
49 49 461 Morgan Trinko Franklin 16:55.3 4:14/K 12
50 50 963 Hannah Brandenstein Oconomowoc 16:56.8 4:14/K 11
51 51 1478 Lauren Waraksa West Bend West 16:58.6 4:15/K 11
52 52 874 Hannah Grant Lakes Community (IL) 17:00.8 4:15/K 10
53 53 1242 Kathryn Ferguson Prairie Ridge (IL) 17:02.2 4:16/K 11
54 54 1388 Jayda Obluck Waterford 17:02.7 4:16/K 9
55 55 976 Anna Henkaline Oconomowoc 17:03.2 4:16/K 12
56 56 931 Sarah Townsend Libertyville (IL) 17:05.9 4:16/K 11
57 57 118 Erin Goldman Chicago Northside College Prep (IL) 17:06.7 4:17/K 10
58 58 909 Alex Houser Libertyville (IL) 17:08.4 4:17/K 10
59 59 1231 Jenna Yakesh Oswego (IL) 17:09.0 4:17/K 12
60 60 105 Erin Wruk Badger 17:10.7 4:18/K 10
61 61 1251 McKayla Low Prairie Ridge (IL) 17:11.5 4:18/K 11
62 (> 7) 128 Ella Neurohr Chicago Northside College Prep (IL) 17:15.5 4:19/K 11
63 62 1490 Tara Nopenz Wilmot Union 17:16.6 4:19/K 9
64 63 965 Alexandra Caucutt Oconomowoc 17:16.9 4:19/K 9
65 64 1237 Madeleine Carey Prairie Ridge (IL) 17:17.8 4:19/K 10
66 65 71 Cassidy Giese Badger 17:19.4 4:20/K 12
67 66 1218 Abbie Lemley Oswego (IL) 17:19.7 4:20/K 12
68 67 1444 Kate Schwerman Waukesha West 17:19.9 4:20/K 12
69 68 946 Bella Hoslet Notre Dame 17:20.9 4:20/K 9
70 (> 7) 1435 Rebecca Liesen Waukesha West 17:21.2 4:20/K 12
71 69 432 Meghan Gain Franklin 17:22.3 4:21/K 11
72 70 17 Rylie Mercer Antioch Community (IL) 17:22.7 4:21/K 12
73 71 446 Jolene Mantoan Franklin 17:24.7 4:21/K 10
74 72 964 Kelsey Brezenski Oconomowoc 17:25.1 4:21/K 12
75 73 14 Jessica Lamberty Antioch Community (IL) 17:26.2 4:22/K 11
76 74 954 Alexandria Papacosta Notre Dame 17:29.2 4:22/K 11
77 (> 7) 1230 Ava Weyrich Oswego (IL) 17:31.0 4:23/K 10
78 75 482 Marissa Oksa Kenosha Tremper 17:31.7 4:23/K 10
79 76 64 Lucci DiVito Badger 17:38.9 4:25/K 11
80 77 3 Tiana Fox Antioch Community (IL) 17:39.9 4:25/K 9
81 78 62 Maureen Clifford Badger 17:40.2 4:25/K 11
82 79 953 Carly Noble Notre Dame 17:40.3 4:25/K 12
83 80 890 Gabriella Basler Libertyville (IL) 17:40.8 4:25/K 12
84 81 498 Ella Quinn Lake Mills 17:42.2 4:26/K 12
85 82 1392 Alyssa Rohner Waterford 17:43.2 4:26/K 11
86 83 146 Gwen Richardson Elkhorn 17:43.3 4:26/K 9
87 84 1461 Leah Gudex West Bend West 17:47.5 4:27/K 12
88 85 58 Taylor Chappell Badger 17:48.0 4:27/K 12
89 86 491 Kayli Buchli Lake Mills 17:49.0 4:27/K 11
90 87 1339 Celeste Gunderson Milwaukee King 17:49.6 4:27/K 11
91 (< 5) 1409 Jacklyn Hernandez Waukegan (IL) 17:50.7 4:28/K 10
92 88 476 Morgan Knutson Kenosha Tremper 17:55.6 4:29/K 12
93 89 1470 Brianna Renner West Bend West 17:58.0 4:30/K 11
94 90 495 Mikayla Masching Lake Mills 17:59.7 4:30/K 12
95 91 1451 Tori Burns West Bend West 18:00.4 4:30/K 12
96 92 104 Colleen Wall Badger 18:01.6 4:30/K 10
97 93 869 Lexy Topel Lake Mills 18:03.7 4:31/K 10
98 94 4 Tessa Furlong Antioch Community (IL) 18:05.7 4:31/K 12
99 95 460 Whitney Thomas Franklin 18:05.9 4:31/K 9
100 96 1386 Lexi Neubauer Waterford 18:06.6 4:32/K 10
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
101 97 1359 Izabella Demarest Union Grove 18:08.5 4:32/K 9
102 98 1292 Olivia Pitrof Racine Horlick 18:09.9 4:32/K 9
103 99 147 Piper Sleider Elkhorn 18:12.0 4:33/K 9
104 (< 5) 1275 Sofia Scekic Racine Case 18:15.9 4:34/K 11
105 100 1463 Julia Mc Clain West Bend West 18:16.0 4:34/K 11
106 101 1476 Haley Thomson West Bend West 18:16.2 4:34/K 11
107 102 1350 Nora Sankovitz Milwaukee King 18:17.0 4:34/K 10
108 (> 7) 1475 Hunter Schutz West Bend West 18:18.0 4:35/K 11
109 103 141 Catherine Phillips Dominican/Eastbrook Academy 18:18.3 4:35/K 10
110 104 1241 Nicole Dorn Prairie Ridge (IL) 18:19.2 4:35/K 10
111 (> 7) 950 Madalyn Krysiak Notre Dame 18:19.9 4:35/K 10
112 105 1389 Cassie Questad Waterford 18:21.3 4:35/K 9
113 106 148 Kassie Thompson Elkhorn 18:24.2 4:36/K 10
114 (> 7) 28 Olivia Aguilar Badger 18:24.7 4:36/K 9
115 107 1253 Delaney Minutillo Prairie Ridge (IL) 18:26.3 4:37/K 10
116 108 1239 Carter Collins Prairie Ridge (IL) 18:31.2 4:38/K 11
117 109 1296 Jenna Turner Racine Horlick 18:32.9 4:38/K 9
118 110 1291 Vadeline Paniagua-OrtiRacine Horlick 18:33.7 4:38/K 9
119 111 1398 Athena Zuelke Waterford 18:34.0 4:39/K 12
120 (> 7) 898 Sydney Donovan Libertyville (IL) 18:34.2 4:39/K 10
121 112 1382 Christina Krupinski Waterford 18:39.5 4:40/K 11
122 113 1317 Gabrielle Newton Milwaukee Ronald Reagan 18:41.6 4:40/K 12
123 114 145 Alex Moreno Elkhorn 18:52.4 4:43/K 10
124 115 1493 Samantha Porter Wilmot Union 18:53.5 4:43/K 12
125 116 486 Molly Shannon Kenosha Tremper 18:53.6 4:43/K 11
126 117 1290 Leslie Ortiz Racine Horlick 18:55.4 4:44/K 12
127 (< 5) 1269 Ashley Borgardt Racine Case 18:56.5 4:44/K 12
128 118 1358 Casey Capece Union Grove 18:58.6 4:45/K 12
129 119 1297 Serenna Ydunate Racine Horlick 18:59.2 4:45/K 10
130 120 1303 Sandra Campos Milwaukee Ronald Reagan 19:00.2 4:45/K 12
131 121 877 Natalie Maguire Lakes Community (IL) 19:02.8 4:46/K 11
132 122 1360 Alyssa Kus Union Grove 19:04.1 4:46/K 11
133 123 1286 Fernanda Jimenez Racine Horlick 19:04.6 4:46/K 11
134 (> 7) 1385 Shaelyn Mullins Waterford 19:08.2 4:47/K 10
135 124 499 Brittany Schroedl Lake Mills 19:11.2 4:48/K 11
136 125 1491 Stephanie Nuccio Wilmot Union 19:14.7 4:49/K 12
137 126 459 Janel Sweet Franklin 19:17.7 4:49/K 10
138 (> 7) 969 Molly Davis Oconomowoc 19:20.5 4:50/K 12
139 127 1367 Rachel Staaden Union Grove 19:26.8 4:52/K 12
140 128 22 Abigail Russell Antioch Community (IL) 19:27.4 4:52/K 12
141 129 488 Haley Vedder Kenosha Tremper 19:30.7 4:53/K 11
142 130 144 Elizabeth Gottschalk Elkhorn 19:31.0 4:53/K 11
143 131 479 Mia Marshall Kenosha Tremper 19:32.4 4:53/K 10
144 132 492 Emma Evenson Lake Mills 19:36.2 4:54/K 11
145 133 1329 Julianna Carroll Milwaukee King 19:36.7 4:54/K 12
146 (> 7) 1252 Kayleigh Manley Prairie Ridge (IL) 19:40.9 4:55/K 12
147 134 1483 Gretta Cieslak Wilmot Union 19:41.7 4:55/K 10
148 135 143 Alexandria Gonzalez Elkhorn 19:44.8 4:56/K 12
149 (< 5) 1410 Tyanna Jones Waukegan (IL) 19:46.6 4:57/K 12
150 136 494 Olivia Link Lake Mills 19:48.8 4:57/K 12
151 137 1365 Sheila Peraza Union Grove 19:54.9 4:59/K 10
152 138 1308 Paola Gonzalez Milwaukee Ronald Reagan 19:56.3 4:59/K 12
153 139 1302 Valerie Bausch Milwaukee Ronald Reagan 19:59.0 5:00/K 10
154 140 1484 Barbara Cooper Wilmot Union 20:02.0 5:01/K 9
155 (> 7) 1364 Hannah Nelson Union Grove 20:02.3 5:01/K 10
156 (> 7) 15 Alexis Lind Antioch Community (IL) 20:11.8 5:03/K 11
157 141 1496 Tayla Simek Wilmot Union 20:47.1 5:12/K 12
158 142 1304 Anna Dannecker Milwaukee Ronald Reagan 21:02.1 5:16/K 12
159 143 1494 Julia Shurtleff Wilmot Union 21:17.3 5:19/K 12
160 (< 5) 1402 Nelly Arellano Waukegan (IL) 21:47.8 5:27/K 11
161 144 138 Kate Frediani Dominican/Eastbrook Academy 22:46.2 5:42/K 10
162 145 136 Elena Cain Dominican/Eastbrook Academy 22:48.0 5:42/K 11
163 146 135 Madelyn Ballard Dominican/Eastbrook Academy 22:48.2 5:42/K 9
164 147 139 Molly Giese Dominican/Eastbrook Academy 23:11.1 5:48/K 11