Racine County Invitational
August 26, 2017
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Girls
Frosh / Soph Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 270 Kelsey Radobicky Waterford 16:34.1 4:09/K 9
2 2 135 Kaitlyn Francis Racine Case 17:31.7 4:23/K 9
3 3 154 Olivia Pitrof Racine Horlick 17:53.4 4:28/K 10
4 4 157 Miranda Svacina Racine Horlick 18:01.6 4:30/K 9
5 5 206 Riley Calouette Union Grove 18:03.3 4:31/K 10
6 6 177 Kaja Barran The Prairie School 18:10.4 4:33/K 10
7 7 153 Vadeline Paniagua-OrtiRacine Horlick 18:19.8 4:35/K 10
8 8 248 Maddie Bartol Waterford 18:23.4 4:36/K 10
9 9 255 Sydney Kaluzny Waterford 18:25.0 4:36/K 9
10 10 139 Emily Nelson Racine Case 18:26.5 4:37/K 9
11 11 263 Ryann Mullins Waterford 18:27.0 4:37/K 10
12 12 149 Lizzy Hanstedt Racine Horlick 18:45.0 4:41/K 9
13 13 136 Makayla Herness Racine Case 19:01.1 4:45/K 9
14 14 267 Jayda Obluck Waterford 19:04.5 4:46/K 10
15 15 158 Jenna Turner Racine Horlick 19:12.3 4:48/K 10
16 16 268 Katelyn Puetz Waterford 19:15.8 4:49/K 10
17 17 209 Hannah Gehrke Union Grove 19:21.2 4:50/K 9
18 18 144 Emma Arehart Racine Horlick 19:26.3 4:52/K 10
19 (< 5) 381 Lainie Sanders Racine Park 19:30.1 4:53/K 9
20 (< 5) 106 Meghan Harris Burlington 19:39.6 4:55/K 10
21 19 269 Cassie Questad Waterford 19:48.3 4:57/K 10
22 20 208 Izzy Demarest Union Grove 20:01.8 5:00/K 10
23 21 214 Karly Martinez Union Grove 20:05.4 5:01/K 9
24 22 217 Shannon Mulligan Union Grove 20:06.3 5:02/K 9
25 (< 5) 161 Anna Mae Dixon Racine St. Catherine's 20:10.9 5:03/K 10
26 (< 5) 167 Carmen Sosa Racine St. Catherine's 20:13.6 5:03/K 10
27 23 146 Araya Cannalte Racine Horlick 20:24.7 5:06/K 9
28 24 185 Sydney Peterson The Prairie School 20:55.9 5:14/K 9
29 25 180 Helena Frazier The Prairie School 21:04.5 5:16/K 9
30 26 138 Stephanie Narcisco Racine Case 21:13.6 5:18/K 10
31 27 137 Samantha Mano Racine Case 21:16.1 5:19/K 9
32 (< 5) 377 Heaven Hartsfield Racine Park 21:18.6 5:20/K 10
33 (> 7) 151 Lily Metz Racine Horlick 21:27.3 5:22/K 10
34 28 189 Caroline Ulrich The Prairie School 21:39.8 5:25/K 9
35 (< 5) 108 Payton Kretschmer Burlington 21:42.8 5:26/K 10
36 29 184 Ashleen Nagra The Prairie School 21:43.2 5:26/K 10
37 (> 7) 250 Chloe Carver Waterford 22:01.0 5:30/K 10
38 (> 7) 257 Grace Ketterhagen Waterford 22:09.5 5:32/K 9
39 (> 7) 148 Paige Hageman Racine Horlick 22:19.2 5:35/K 10
40 30 140 Cierra Sandridge Racine Case 22:25.7 5:36/K 9
41 31 134 Liliana Fannin Racine Case 22:30.1 5:38/K 10
42 (< 5) 105 Kate Harris Burlington 22:35.6 5:39/K 10
43 32 182 Emma Knoell The Prairie School 22:36.7 5:39/K 10
44 (> 7) 156 Emily Sailor Racine Horlick 22:46.9 5:42/K 10
45 (> 7) 143 Ruby Zogg Racine Case 22:48.4 5:42/K 9
46 (> 7) 145 Ariella Arjon Racine Horlick 22:50.2 5:43/K 10
47 (> 7) 273 Saige Rice Waterford 23:16.7 5:49/K 9
48 33 220 Jessica Schultz Union Grove 23:32.1 5:53/K 9
49 (< 5) 107 Anya Kolano Burlington 23:33.0 5:53/K 10
50 (< 5) 160 Mckenna Barbee Racine St. Catherine's 24:03.0 6:01/K 9
51 34 181 Hannah Hua The Prairie School 25:13.3 6:18/K 10
52 35 212 Madylin Lorey Union Grove 26:26.5 6:37/K 9
53 (> 7) 251 Izzy Currie Waterford 26:33.4 6:38/K 10
54 (< 5) 129 Abigail Sheehan Catholic Central 26:37.0 6:39/K 10
55 (> 7) 152 Destiny Moorehead Racine Horlick 26:45.0 6:41/K 9
56 (> 7) 178 Fayth Black The Prairie School 27:24.5 6:51/K 9
57 (> 7) 262 Raquel Modrak Waterford 31:36.5 7:54/K 10
58 (> 7) 246 Ashley Bakke Waterford 37:50.0 9:28/K 10